Wszywka alkoholowa, czy jest bezpieczna

strefa blogowa

Wszywka alkoholowa, czy jest bezpieczna

Jesteś uzależniony od alkoholu i nie wiesz do kogo zgłosić się o pomoc, w walce z chorobą? Pamiętaj, że walka z uzależnieniem to długa i ciężka praca nie tylko nad ciałem, ale przede wszystkim nad własną świadomością i problemami, które pchnęły Cię do picia.

Program powrotu do zdrowia

Po pierwsze trzeba przyznać się przed samym sobą, że ma się problem z alkoholem. Banalne, ale często najtrudniejsze. Kiedy już jesteśmy świadomi choroby możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów, szukając w internecie pomocy warto zajrzeć na strony przychodni, które oferują kompleksową pomoc, aby zacząć się leczyć, jak i wsparcie w późniejszych etapach trzeźwości np. https://www.opole.alkomedica.pl/ . Można wspomóc ten pierwszy krok do trzeźwości wybierając zabieg wszycia disulfiramu, związku chemicznego który przy zmieszaniu z alkoholem wywołuje przykre doznania jak np. mdłości. Dzięki takiej samoistnej obronie, podświadomie widząc alkohol myślimy o nieprzyjemnościach związanych z jego spożyciem. Pamiętajmy jednak, że jest to lek, zatem bardzo ważną sprawą jest, żeby przed samym zabiegiem spotkać się z wyspecjalizowanym lekarzem, który sprawdzi, czy nie występują u chorego przeciwwskazaniami do zastosowania tej metody leczenia uzależnienia.

Przeciwwskazania do zastanawia wszywki alkoholowej to m. in.:

  • stwierdzenie przez lekarza stanu psychozy,
  • próby samobójcze podejmowane przez uzależnionego,
  • poważniejsze schorzenia układu wieńcowego i sercowego,
  • pozostawanie pod wpływem alkoholu,
  • jak i oczywiście stwierdzona alergia na, któryś ze składników leku.

Walcz z nałogiem, a przekonasz się że w życiu można czuć się dobrze bez używek

Jeżeli okaże się, że nie możesz pomóc sobie środkami chemicznymi, to nie koniec świata. Pamiętaj, że podjęcie decyzji o leczeniu jest najważniejsze, a wszywka alkoholowa jest tylko zabiegiem wspomagającym. Jeżeli chcesz faktycznie wyleczyć się z nałogu ogranicz spotkania z osobami w których towarzystwie sięgasz po używkę. Zamiast tego znajdź sobie hobby. Może być to sport, modelarstwo, może nauka nowego języka? Warto przelać czas i emocje w coś twórczego. Wtedy też zobaczymy jak wiele zależy od nas i jak szybko można uzyskać pozytywne efekty, podjętych przez nas decyzji i wyzwań. Walka z chorobą to nie trudność, lecz jedno w wielu wyzwań. Całe życie stajemy przed zadaniami do zrealizowania i tylko od nas zależy, co z nimi zrobimy.

Niezbędnym elementem jest spotykanie się ze specjalistami oraz grupami wsparcia. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i musi przebywać z innymi ludźmi. Ukrywanie swoich emocji i niemocy w przezwyciężeniu wyzwań stojących przed nami, to najgorsze co możemy zrobić. Musimy rozmawiać, bo dzięki temu szybciej znajdziemy rozwiązanie przeciwności losu.

Każda choroba jest tylko stanem przejściowym, lekkim zaburzeniem od normy, czyli zdrowia. Nasz organizm zawsze wraca do stanu w którym czuje się najlepiej, zatem nasza rola polega na tym, by nie przeszkadzać i nie utrudniać regeneracji naszego organizmu. Tylko tyle i aż tyle, to droga do zdrowego życia w wolności od uzależnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *