Jak sprawić, by terapia odwykowa była skuteczna – wszywka alkoholowa

strefa blogowa

Jak sprawić, by terapia odwykowa była skuteczna – wszywka alkoholowa

Ludzie popadają w nałóg alkoholowy z różnych powodów. Mogą być to predyspozycje genetyczne, problemy psychiczne lub czynniki zewnętrzne.

Niemniej każdy uzależniony przeżywa codziennie ciężkie chwile walki z nieodpartą chęcią napicia się. Czasem nie starcza motywacji, chory przegrywa. Wówczas całą drogę terapeutyczną zaczyna od nowa. Często bywa tak, że chory jest uwikłany w tzw. błędne koło uzależnienia, polegające na egzystencji „od odwyku do odwyku”. To bardzo smutna rzeczywistość alkoholicka, w której nie ma miejsca na plany, marzenia czy bycie sobą. Jak zatem odzyskać normalne życie? Odpowiedź poniżej.

Jak sprawić, by psychoterapia antyalkoholowa była skuteczna

Aby psychoterapia antyalkoholowa stała się skuteczna, chory musi czuć się umysłowo wyzwolony od rzeczy, które odciągają jego uwagę oraz przysparzają wielu problemów. Zatem chodzi tu o uwolnienie od codziennej chęci sięgnięcia po trunek.

Taką wolność może przynieść wszywka alkoholowa. To zabieg polegający na podskórnym wszczepieniu tabletek Disulfiramu. Zawierają one substancję aktywną, która w połączeniu z alkoholem wywołuje negatywne reakcje organizmu, stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia osoby uzależnionej.

Na tej zasadzie, chory czuje lęk i niechęć do spożywania alkoholu. Dzięki temu, może być trzeźwy nawet przez 12 miesięcy. Tyle wynosi maksymalny czas działania wszywki.

W Polsce wszywkę alkoholową można wykonać w większości miast. W Poznaniu wykonuje ją Centrum Medyczne Alkomedica.

Zaszycie alkoholowe w Poznaniu ma wiele zalet, wśród których można wymienić:

  • dyskretne umiejscowienie, prawie niezauważalne dla osób postronnych (np. w okolicach pośladka)
  • skuteczne wsparcie psychoterapii (wolny od pokus umysł skupia się w całości na realizacji celów terapii)
  • powtarzalność (możliwość ponownego wykonania zaszycia alkoholowego po upływie ważności poprzedniego lub ratunek w momentach spadku motywacji)
  • brak wymagania skierowania lekarskiego
  • korzyści zdrowotne, rodzinne oraz społeczne
  • czas na rekonwalescencję organizmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *