Do czego wykorzystywane są folie odblaskowe termotransferowe

strefa blogowa

Do czego wykorzystywane są folie odblaskowe termotransferowe

Materiały odblaskowe mają szerokie zastosowanie przy produkcji odzieży roboczej i specjalistycznej oraz innych akcesoriów tekstylnych. Dzięki elementom fluorescencyjnym osoby poruszające się w ruchu ulicznym i pracownicy różnych zawodów są doskonale widoczni ze znacznej odległości, co ma duże znaczenie dla zapewnienia im bezpieczeństwa. Takie akcesoria to bardzo ważny element stroju służbowego pracowników drogowych i budowlanych, magazynierów, straży pożarnej, służb medycznych i porządkowych, a także wojska.

Folie termotransferowe odblaskowe – czym są

Takie akcesoria produkuje się z winylowych lub poliuretanowych tworzyw. Producenci oferują wiele rodzajów taśm, które dostępne są w różnych szerokościach i kolorach. Zakres szerokości od 1070 mm do 10 mm umożliwia wybranie optymalnego wariantu, dostosowanego do konkretnych potrzeb. Rynek oferuje transfery srebrne, które stosowane są produkcji odzieży reklamowej i roboczej, a także elastyczne, które idealnie dopasowują się do ciała, dzięki czemu znakomicie się nadają do szycia ubrań dla sportowców i służb mundurowych. Dostępne są także transfery wzbogacone o powłokę klejącą, które przeznaczone są do wymagających materiałów i produkty do tkanin powlekanych poliuretanem, a także transfery z certyfikatem trudnopalności dla straży pożarnej.

Jakie jest zastosowanie folli termotransferowych

Folie odblaskowe termotransferowe (http://loxy.pl/produkty/folie-odblaskowe-termotransferowe/) mają bardzo szerokie zastosowanie przy produkcji różnego rodzaju odzieży i innych artykułów tekstylnych. Służą do naszywania lub wgrzewania na kurtki, kamizelki, czapki, rękawice, spodnie, bluzy i są aplikowane jako odblaskowe pasy. Wykorzystuje się je także do celów reklamowych, ponieważ przy użyciu plotera tnącego można je wycinać w dowolne kształty i umieścić na nich logo firmy, hasło reklamowe czy inną atrakcyjnie zaprojektowaną grafikę. Dzięki ich wykorzystaniu można nadać odzieży indywidualnego charakteru.

Gdzie jeszcze można je wykorzystać

Tego rodzaju materiały spotkać można na różnych akcesoriach tekstylnych, takich jak plecaki, szkolne tornistry, torby, walizki, buty. Dzięki właściwościom fluorescencyjnym mają działanie ostrzegawcze i ochronne, zaś możliwość znakowania sprawia, że mogą pełnić rolę atrakcyjnego ozdobnika. Zastosowanie folli termotransferowych obejmuje szerokie spektrum branż i zawodów. Znajdują się na odzieży wierzchniej drogowców i budowlańców, na ubraniach pracowników medycznych, magazynierów, pracowników hal produkcyjnych i na odzieży uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *