W jakich sytuacjach przydatne są odblaski

strefa blogowa

W jakich sytuacjach przydatne są odblaski

Materiały odblaskowe stanowią bardzo ważny element odzieży, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo i dobrą widoczność po zmroku lub w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak opady deszczu, śniegu czy podczas mglistej pogody. Dzięki odpowiednim taśmom i wypustkom odblaskowym dzieci, dorośli i młodzież, a także pracownicy firm z różnych branż są doskonale widoczni z daleka, co przedkłada się na zwiększenie poziomu ich bezpieczeństwa. Takie akcesoria są niezastąpione w bardzo wielu sytuacjach, ponieważ chronią zdrowie, a nawet ratują życie.

Gdzie znajdują zastosowanie materiały odblaskowe

Taśmy i wypustki odblaskowe są elementem nie tylko kurtek i kamizelek, spodni i bluz, ale także butów, toreb, plecaków i czapek. To bardzo ważne akcesoria, ponieważ zapewniają dobrą widoczność dzieciom zmierzającym poboczem drogi do szkoły, innym pieszym i rowerzystom czy sportowcom, uprawiającym jogging czy kolarstwo. Odzież i akcesoria ochrony osobistej z taśmami odblaskowymi są niezbędne dla pracowników drogowych, budowlańców, magazynierów, monterów, instalatorów czy pracowników innych branż, wykonujących prace w dużych obiektach lub na świeżym powietrzu.

W jakich sytuacjach potrzebne są jeszcze odblaski

Taśmy odblaskowe do naszywania stanowią nieodzowny element odzieży roboczej pracowników różnych służb. Tego rodzaju materiały są trudnopalne i elektrostatyczne, dzięki czemu idealnie nadają się dla pracowników straży pożarnej i osób mających styczność z ogniem, np. spawaczy, a także dla służb mundurowych, takich jak policja, wojsko, pracownicy ochrony czy ratownicy medyczni. Odzież z taśmami fluorescencyjnymi nie tylko doskonale odbija światło i zapewnia znakomitą widoczność, ale także jest bardzo wytrzymała i odporna na substancje chemiczne, ścieranie i nawet bardzo duża ilość prań. Tekstylia trudnopalne i ognioodporne to podstawowy środek ochrony osobistej każdego pracownika, wykonującego swoje zadania w trudnych warunkach.
Zasady BHP jasno określają, że odzież ostrzegawcza jest najważniejszym elementem wyposażenia różnego rodzaju służb.

Najlepszej jakości taśmy odblaskowe

Firmy i szwalnie, które produkują odzież z elementami odblaskowymi, powinny mieć na wyposażeniu materiały o jak najwyżej odblaskowości. Producent taśm odblaskowych, marka LOXY oferuje produkty trwałe i wytrzymałe, które spełniają wszystkie wymogi norm europejskich w tym zakresie. Oferujemy materiały w różnych szerokościach i w bogatej palecie kolorystycznej. Nasze taśmy zapewniają doskonałą widoczność w najtrudniejszych nawet warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *