Proces projektowania hali magazynowej

strefa blogowa

Proces projektowania hali magazynowej

Budowa hal magazynowych musi być dokładnie zaplanowana od początku do końca. Kluczowym elementem jest projekt. Podczas tworzenia, architekt potrzebuje dużą garść informacji. Na ich podstawie tworzona jest kompleksowa wizja, która pomoże w zaplanowaniu i realizacji inwestycji. Podczas tworzenia projektu, bierze się pod uwagę również przyszłe scenariusze rozbudowy budynku. Nawet jeżeli inwestor nie planuje ich w bieżącej chwili, to warto poświęcić im chwilę i znaleźć sposób, który pomoże zaadaptować halę w przyszłości bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

Etapy projektowania hali magazynowej

Podstawą projektu jest określenie przeznaczenia hali magazynowej. Należy przy tym uwzględnić, jaki towary będą magazynowane oraz przemyśleć, w jakim kierunku hala będzie rozbudowywana w przyszłości. Każdy towar wymaga innych czynników podczas przechowywania. Przy niektórych jest to regulowane prawnie. Myśląc nad kwestą rozbudowy, warto zastanowić się, czy w przyszłości działalność będzie wymagać stworzenia miejsca produkcyjnego lub centrum logistycznego. Pomoże to wybrać optymalną formę konstrukcji hali i zapobiec nadmiernym nakładom finansowym w przypadku przyszłych inwestycji w rozwój działalności.

Równie ważna jest lokalizacja danej hali. Podczas tworzenia projektu zwraca się olbrzymią umiejscowienie hali pod kątem warunków geologicznych, takie jak ukształtowanie terenu czy odległość od zbiorników wodnych. Warto rozważyć także sąsiedztwo, pośród którego stanie obiekt. Czynniki te nie pozostają bez wpływu na codzienne funkcjonowanie firmy. Mają wpływ na logistykę całego przedsięwzięcia. Należy rozważyć łatwy dojazd dla towaru, jak i dla pracowników. Ci drudzy z pewnością będę pracować bardziej efektywnie, gdy dojazd do pracy nie będzie stanowił wyzwania.

Podczas projektowania hali należy wziąć pod uwagę jej rozmiar i zagospodarowania terenu dookoła. Najlepiej z góry określić rozmiar parkingu i punktów przyjęcia/wydawania towarów. Pomoże to w określeniu miejsc doprowadzenia przyłączy, tak aby ich późniejszy serwis nie był kłopotliwy. Projekt hali powinien uwzględniać wszystko, co może mieć wpływ na budowę i późniejsze funkcjonowanie obiektu.

Ile kosztuje budowa takiej hali

Nie da się podać dokładnej kwoty. Wycena hali magazynowej to kwestia indywidualna. Każdy inwestor wymaga od takiego obiektu innych rozwiązań. Wszystko zależy od rozmiarów, przeznaczenia hali, materiałów użytych do budowy, zaawansowania projektu i ilości wymaganych mocy przerobowych do stworzenia funkcjonalnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *