Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu

strefa blogowa

Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu

Teren wokół domu to bardzo ważny element aranżacji przestrzeni, ponieważ ma służyć wygodzie i wypoczynkowi swoich użytkowników. Jak go urządzić by był funkcjonalny i estetyczny? Wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię mamy do zagospodarowania. Właściciele ogrodów mogą popuścić wodze fantazji i wykorzystać różnego rodzaju kamienie naturalne, by upiększyć architekturę swojej przestrzeni. Jeśli zaś mamy niewiele miejsca do zagospodarowania warto zadbać o wygodny podjazd pod domem i zaplanować budowę tarasu. I w tym przypadku idealnie sprawdzą się trwałe i wytrzymałe kamienie naturalne. Podpowiadamy, jakich materiałów użyć do konkretnych aranżacji.

Jak można wykorzystać kostki brukowe

Tego rodzaju materiał jest bardzo popularny i ma bardzo różnorodne, wszechstronne zastosowanie. Kostkę brukową można wykorzystać nie tylko do utwardzania powierzchni, takich jak podjazd przed domem, firmą czy budynkiem użyteczności publicznej, ale także jako atrakcyjny element aranżacyjny ogrodu. Dróżki, ścieżki, murki, a także schody tarasowe i posadzki na altany to tylko niektóre propozycje, gdzie można wykorzystać tego typu budulec.

Gdzie się sprawdzą gresy tarasowe

Gres to trwały i wytrzymały surowiec, który idealnie nadaje się na powierzchnię tarasu. Dzięki temu, że jest mrozoodporny, odporny na działanie niekorzystnych czynników oraz łatwy do utrzymania w czystości świetnie się sprawdzi jako element architektury ogrodowej. To materiał dostępny w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i o zróżnicowanych fakturach. Gresy tarasowe nawet swoim wyglądem przypominają drewniane deski lub beton, dzięki czemu można go dopasować do najróżniejszych stylizacji.

Kamienie ozdobne w ogrodzie

Ogród to szczególne miejsce, które powinno skłaniać do relaksu i odpoczynku. Dlatego komponowanie jego architektury powinno uwzględniać zastosowanie kamieni naturalnych, które są bardzo efektowne i praktyczne. Drobne grysy, wielobarwne otoczaki, łupki i żwiry dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Kamień ozdobny można wykorzystać jako dekoracje skwerów, rabat i klombów, do budowy oczka wodnego, skalniaków, grilla czy podsypywania ścieżek ogrodowych.

Przy komponowaniu architektury można także wykorzystać kamień ogrodowy o znacznie większych gabarytach, niż drobne grysy i niewielkie otoczaki. Monolity i głazy to także bardzo dobry pomysł na aranżację przestrzeni w ogrodzie, parku czy w innej przestrzeni publicznej.

Bez względu na to, jaki rodzaj kamienia zastosujemy, zawsze tworzą one wyjątkowy klimat. Pięknie podkreślają zieleń roślin i zdecydowanie się wyróżniają na tle każdej, innej architektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *