Ukosowarki od dobrego producenta

strefa blogowa

Ukosowarki od dobrego producenta

Precyzyjne cięcie blach i rur wymaga zastosowania specjalnych maszyn zwanych ukosowarkami. Urządzenia te umożliwiają przecinanie materiału pod odpowiednim kątem i zaokrąglania jego krawędzi oraz przygotowanie go do procesu spawania. Ukosowanie to bardzo ważna czynność, ponieważ od precyzji maszyn, którymi ją przeprowadzamy zależy jakość obrabianego tworzywa. A musi być ona jak najwyższa, ponieważ od prawidłowego procesu technologicznego zależy wytrzymałość i trwałość konstrukcji spawanych z rur i blach. Dzięki wykorzystanym maszynom i urządzeniom można wykonać precyzyjne fazy, dzięki którym jakość produktu końcowego będzie na bardzo wysokim poziomie.

Ukosowarki – cechy i przeznaczenie ukosowarek ręcznych

Pośród wielu modeli ukosowarek znajdziesz zarówno maszyny ręczne, przeznaczone do ukosowania blach o różnej grubości, przeważnie małej i średniej oraz do kształtowników i rur, jak i urządzenia przemysłowe do fazowania dużych arkuszy blach. Dzięki ukosowarkom ręcznym możemy wykonać zarówno skos, jak i promień. Taką maszynę należy wyposażyć w odpowiednią głowicę, potrzebną do uzyskania odpowiedniego kąta fazy. Jeżeli chcemy ukosować na promień wymienne są głowice i płytki. Takie maszyny mogą być strugające ze specjalnym nożem, wykonującym ruchy posuwisto-zwrotne lub frezujace, wyposażone w szybkoobrotową głowicę z płytkami skrawającymi. Urządzenia ręczne są proste w użyciu i zapewniają bardzo dobrą jakość fazy.

Maszyny stacjonarne oraz przejezdne – doskonałe do idealnej obróbki

Takie urządzenia zrobotyzowane przeznaczone są do fazowania długich arkuszy blach oraz krótkich i wąskich elementów, a nawet ustawionych obok siebie. Ukosowanie odbywa się przez szlifowanie pasem ściernym. Agregat szlifierski pracuje w dwóch kierunkach roboczych, a maszyna może wykonywać fazę z jednej strony lub z dwóch jednocześnie. Zaletą tego typu ukosowarek jest wysoka wydajność pracy, generowanie niskich kosztów i bardzo wysoka precyzja działania.
To bezpieczne i innowacyjne urządzenia, które możesz zakupić u rzetelnego i sprawdzonego dystrybutora Polwelt – https://polwelt.pl/oferta/ukosowarki-do-blach-gerima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *