Czym jest i jakie ma zastosowanie akumulator trakcyjny?

strefa blogowa

Czym jest i jakie ma zastosowanie akumulator trakcyjny?

We współczesnych miastach coraz więcej pojazdów porusza się dzięki napędowi generowanemu za pomocą energii elektrycznej. Mowa tutaj nie tylko o samochodach osobowych, ale także o autobusach oraz o pojazdach wykorzystywanych przez służby miejskie. Coraz częściej wyposażone one są w akumulator trakcyjny. Co to takiego jest, jaka jest jego funkcja i właściwości wyjaśni dzisiejszy artykuł.

Czym jest akumulator trakcyjny

Akumulator ten to nic innego jak duża bateria kwasowo-ołowiowa z elektrolitem. Najczęściej stosuje się go do napędzania urządzeń takich jak np. elektryczne wózki widłowe. Dzięki nim pojazdy te mogą pracować w halach produkcyjnych lub innych zamkniętych pomieszczeniach. Brak wtedy ryzyka zatrucia spalinami lub zaprószenia ognia.

Tego rodzaju urządzenia często pracują w bardzo ciężkich i niesprzyjających warunkach. Napędzające je baterie muszą więc być odporne na wahania temperatury, uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci. Dzięki temu maszyny przemysłowe mogą wykonywać swoje zadania bez względu na porę roku, pogodę oraz inne zmienne czynniki.

Akumulator trakcyjny — zalety

Pojazdy wyposażone w tego rodzaju baterie są bezpieczne, zwrotne, a naładowanie akumulatora do pełna trwa krótko. Kolejną zaletą niewątpliwie jest bardzo duża ich wydajność oraz wytrzymałość. Baterie takie są w stanie pracować przez długi czas bez konieczności przeprowadzania napraw. Do ich prawidłowego funkcjonowania wystarczy tylko regularne serwisowanie. Zaletą jest także brak ruchomych części, co przekłada się na niską awaryjność.

Akumulatory trakcyjne pozwalają także zadbać o środowisko naturalne, ponieważ pojazdy w nie wyposażone, nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Nie wymagają tankowania, dzięki czemu nie trzeba magazynować dużej ilości paliwa co może być jednocześnie kosztowne i niebezpieczne. Jak widać tego rodzaju napęd, przynosi liczne korzyści.

Gdzie znaleźć akumulatory trakcyjne wysokiej jakości

By nasze elektryczne pojazdy funkcjonowały na najwyższym poziomie, warto zaopatrzyć się w doskonałej jakości akumulatory trakcyjne. Szeroki wybór tego rodzaju produktów znajduje się pod adresem http://www.bater.pl/baterie-trakcyjne/. Jest to strona firmy Bater, jedynego w kraju producenta kompletnych baterii tego rodzaju. Znane są one z wysokiej jakości wykonania, wytrzymałości na zmienne warunki atmosferyczne, wydajności i wielu innych zalet. Doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju pojazdach elektrycznych, bez względu na ich przeznaczenie i zastosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *