Najpopularniejsze rodzaje kostki brukowej

strefa blogowa

Najpopularniejsze rodzaje kostki brukowej

Coraz częściej wiele osób decyduje się na samodzielne założenie kostki brukowej. Warto wiedzieć, iż nie jest to bardzo skomplikowana czynność, ale jest kilka kwestii, o których należy pamiętać, aby końcowy efekt naszej pracy był dla nas satysfakcjonujący.

Zaczynając od tematu, jakim jest układanie kostki brukowej, należy najpierw wspomnieć, że pierwszym krokiem w tej pracy jest wykonanie solidnej podbudowy. Podbudowa odpowiada za dwie funkcje – nośną i filtracyjną. Warto również zainwestować w dobry materiał do wykonania podbudowy, gdyż to ona w znacznym stopniu odpowiada za końcowy efekt naszej pracy. Nasze podłoże powinno mieć od 3% do 4 % spadku, aby woda mogła spokojnie odpływać. Kolejnym etapem jest podsypka, której grubość, zależy od przeznaczenia naszej kostki brukowej. Tzn. jeśli będzie oną użytkowana przez samochody osobowe to wystarczająca grubość to 20 cm, jeśli natomiast będzie również przeznaczona dla samochodów ciężarowych, to grubość podsypki powinna wynosić około 40 cm. Na tak dobrze przygotowanej podstawie można układać kostkę brukową. Kostka brukowa musi być układana w równych ostępach i powinny być zachowane również równe szpary pomiędzy nimi, tak aby kostka się nie ruszała, a cała konstrukcja była stabilna.

POLECAMY: kostka brukowa Kraków – MK BRUK

Na koniec należy rozprowadzić piasek dokładnie, tak aby wszystkie szczeliny zostały zasypane – to gwarantuje trwałość. Kolejną kwestią są rodzaje kostki brukowej, gdzie wyróżnia się ich kilka. Najpopularniejsze z nich to: kostka brukowa płukana, kostka brukowa postarzana, kostka brukowa gładka, kostka brukowa strukturalna, czy chociażby kostka brukowa przemysłowa.

Warto bliżej się im przyjrzeć i wybrać tą, która będzie w największym stopniu spełniała nasze oczekiwania. Wybór odpowiedniego rodzaju kostki jest niezwykle istotny, gdyż to jej wygląd w głównej mierze nadaje charakteru i prezentacji całemu efektowi naszej przyszłej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *