Technologia HIFU w medycynie estetycznej

strefa blogowa

Technologia HIFU w medycynie estetycznej

Zabiegi z zakresu szeroko pojętej medycyny estetycznej wcale nie muszą być czymś bolesnym i ryzykownym. Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy to urzeczywistnienie marzenia o pięknym ciele było utożsamiane z pewna dożą cierpienia. Jedną z metod, która dobitnie pokazuje, że zabiegi upiększające wcale nie muszą być inwazyjne, jest technologia HIFU Focus Shape na ciało.

HIFU na ciało – wyjaśnienie charakteru procedury

Zasadniczo, procedura HIFU polega na skierowaniu skoncentrowanego strumienia fal ultradźwiękowych o sporej intensywności. Taka procedura jest komponentem zaawansowanego zabiegu Focus Shape, który jest synergią aplikowania HIFU i podciśnienia. Taka koncepcja skutkuje bardziej widocznymi efektami zabiegu przy równoczesnym adekwatnym poziomie wygody i bezpieczeństwa. Innymi słowy, jest to swego rodzaju lifting bezoperacyjny, który pozwala na znaczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz wypracowanie zdrowej i smukłej sylwetki.

Najważniejsze walory metody Focus Shape z perspektywy Klienta

Już od wielu lat Klienci we Wrocławiu mają sposobność korzystania z imponującej palety zabiegów medycyny estetycznej między innymi w naszym salonie. Niemniej jednak metoda HIFU pod wieloma względami przewyższa konkurencyjne rozwiązania. Przede wszystkim nie implikuje ona potrzeby znieczulenia, ponieważ nie wywołuje bólu. Dodatkowo wspomniana opcja zapewnia także spora oszczędność czasu z uwagi na brak konieczności żmudnej rekonwalescencji. Brzmi przekonywająco? To jednak jeszcze nie wszystkie atuty prezentowanej alternatywy! Wspomniana metoda znakomicie wpisze się także oczekiwania osób ceniących regularną aktywność fizyczną, którym walka z lokalnie umiejscowioną tkanką tłuszczową nastręcza sporych trudności.

Przesłanki, które wpływają na decyzję o terapii metodą Focus Shape

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do zabiegu, warto uzmysłowić sobie podstawowe wskazania do jego przeprowadzenia. Należą do nich między innymi miejscowa otyłość, skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej, wyeliminowanie nawet utrwalonego cellulitu, zoptymalizowanie procesów metabolicznych, stymulowanie wywarzania nowego kolagenu oraz włókien elastynowych, wzmocnienie gęstości skóry w rejonie zabiegowym oraz stosowne modelowanie sylwetki.

Ważniejszymi przeciwwskazaniami do realizacji opisywanego zabiegu są choroby nowotworowe, okres ciąży i laktacji, ostre zapalenie zatok, niesatysfakcjonujący ogólny stan zdrowia, oraz schorzenia o podłożu grzybiczym, bakteryjnym i wirusowym w miejscu, które ma zostać poddane terapii.

Sprawdź ofertę Coco Time we Wrocławiu: https://coco-time.pl/hifu-focus-shape/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *