Inwazyjne metody usuwania zmarszczek

strefa blogowa

Inwazyjne metody usuwania zmarszczek

Pojawiające się zmarszczki to naturalna oznaka starzenia. Dla jednych taka jest kolej rzeczy i są one do przyjęcia, inni nie są w stanie tego zaakceptować. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów odmładzających. Wśród nich znajdują się różne metody usuwania zmarszczek.

Dermabrazja i mikrodermabrazja

Celem obu zabiegów jest usunięcie zewnętrznej powłoki skórnej, aby ustąpić miejsca zdrowym tkankom. Zasadnicza różnica między nimi polega jednak na ilości usuwanej skóry. Podczas dermabrazji jej warstwa jest grubsza, a po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia. Mikrodermabrazja jest mniej inwazyjna, ale dla osiągnięcia zadowalającego efektu trzeba ją częściej powtarzać.

Zabieg laserowy

Laser to bardzo częsty sposób na pozbycie się niechcianych bruzd. Ma on za zadanie wytworzyć nowe włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność i sprężystość skóry. Wyróżnia się lasery ablacyjne, po których zastosowaniu konieczny jest dość długi okres rekonwalescencji oraz łagodniejsze zabiegi z użyciem lasera, które podgrzewając skórę, przyczyniają się do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Tak samo, jak w przypadku mikrodermabrazji, należy często je powtarzać. Każdy gabinet kosmetologiczny powinien mieć w swojej ofercie możliwość skorzystania z zabiegów laserowych. Przykładem jest laserowe usuwanie zmarszczek we Wrocławiu.

Peeling chemiczny

Bardzo znana procedura usuwania załamań skórnych za pomocą specjalnie przygotowanych mieszanek. Martwy naskórek jest ścierany za pomocą nałożonego na twarz preparatu. Środek ten usuwa nie tylko obumarłe tkanki, ale ma także właściwości redukujące i wygładzające. Wyróżnia się jego trzy rodzaje:

  • powierzchniowy;
  • średnio głęboki;
  • głęboki.

Zastrzyk z botoksem

Metoda wybierana przez wiele gwiazd filmowych. Jej skuteczność polega na tym, że część mięśni twarzy zostaje sparaliżowana, dzięki czemu skóra jest jednostajnie napięta. Zastrzyki powinno się powtarzać co kilka miesięcy. Botoks wstrzykiwany jest z reguły w rejonie czoła i nad kośćmi policzkowymi, aby zniwelować kurze łapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *