Nauka programowania dla dzieci poprzez dobrą zabawę

strefa blogowa

Nauka programowania dla dzieci poprzez dobrą zabawę

W ostatnich latach nauka programowania dla dzieci stała się bardzo popularna. I nic w tym dziwnego, gdyż daje ona szereg możliwości. W celu poznania wszystkich istotnych tajników powinna ona być realizowana już od najmłodszych lat. Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki programowania?

Nauka programowania dla dzieci na komputerze a dobra zabawa

Mnóstwo rodziców wciąż uważa, ze najlepszym sposobem jest nauka w dobrej placówce edukacyjnej. Tymczasem nie jest to jedyny skuteczny sposób na nabycie wiedzy z zakresu programowania. Obecnie w internecie dostępnych jest bowiem mnóstwo ciekawych narzędzi, które uczą programowania poprzez dobrą zabawę. Dzięki nim maluchy nie muszą siadać przed pustym ekranem monitora i mozolnie nabywać wiedzę w tym zakresie. Dobrą propozycją dla wszystkich młodych programistów są narzędzia takie jak:

  • scratch – jest ono darmowe oraz oferowane w języku polskim. Korzystając z tego narzędzia, nie trzeba wpisywać kodów. Zamiast tego wystarczy prawidłowo ułożyć poprzez przeciąganie oraz opuszczanie elementy o kształcie puzzli. Możliwe jest wstawienie ciekawej muzyki oraz animacji oraz pochwalenie się na stronie efektami własnej pracy.
  • logo – w tym przypadku programowane są ruchy niewielkiego żółwia, który poruszając się pozostawia za sobą linie. Dzięki temu dziecko może tworzyć rysunki, a przy okazji dobrze się bawi
  • blockly – to niezawodne narzędzie pozwala na wizualne programowanie z użyciem internetowej przeglądarki. W tym przypadku nie ma potrzeby instalowania programu.

Aplikacje i gry na smartfonie a nauka programowania dla dzieci

Nauka programowania poprzez zabawę jest także możliwa poprzez aplikacje oraz gry dostępne na telefonie oraz tablecie. Pośród wielu z nich można wymienić:

  • Cargo Bot – w tym przypadku w celu ułożenia poszczególnych bloków maluch kieruje dźwigiem
  • Robo Logic – to bardzo ciekawa gra logiczna, w której, aby dotrzeć do celu trzeba kierować swym ulubionym bohaterem
  • Kturtle – to darmowe oprogramowanie jest dedykowane dla systemu Linux. Podczas zabawy dziecko porusza żółwikiem w sposób analogiczny do logo.

Kurs internetowy a nauka programowania

Obecnie żyjemy w świecie, w którym smartfony i laptopy towarzyszą nam wszędzie. Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z serwisów tj. Facebook, Netflix oraz YouTube. Wato zatem rozwijać ich umiejętności w zakresie programowania już od najmłodszych lat. Dobrym sposobem jest internetowy kurs programowania dla dzieci, który skutecznie poszerza wiedzę.

Dzięki uczestnictwu w takim kursie dziecko będzie miało w przyszłości znacznie szersze perspektywy zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *