Suszarnie palet – jak działają i dlaczego warto z nich korzystać

strefa blogowa

Suszarnie palet – jak działają i dlaczego warto z nich korzystać

Suszenie to niezwykle istotny proces, stosowany wielu gałęziach gospodarki (najczęściej w budownictwie, przemyśle i rolnictwie). Dzięki jego zastosowaniu obrabiane przedmioty mogą poprawić swoje właściwości, zyskując zdecydowanie lepsze parametry użytkowe. Jakie zalety ma stosowanie suszarni do palet? Jak działają tego typu urządzenia?

Jak przebiega suszenie palety

Suszenie palet w suszarniach jest zdecydowanie wydajniejsze niż na wolnym powietrzu, a przy tym pozwala uniknąć wielu problemów, które pojawiają się w trakcie suszenia na zewnątrz (chodzi tu głównie o czynniki biologiczne i atmosferyczne). Suszarnie do palet w swoim działaniu wykorzystują dwa podstawowe mechanizmy, czyli przepływ i odpowiednią temperaturę powietrza. Ważnym elementem urządzenia jest turbina, podgrzewająca powietrze do wymaganej temperatury, wymuszając także jego obieg we wnętrzu komory. Dzięki silnemu przepływowi powietrza drewno nie będzie pękać, a temperatura w każdym miejscu będzie dokładnie taka sama. Czas suszenia palety nie jest ściśle określony, ponieważ zależy od wielu czynników, przede wszystkim od:

  • końcowej wilgotności po zakończeniu osuszania,
  • początkowej wilgotności palety,
  • parametrów drewna, z jakiego paleta została wykonana (gatunek drewna, twardość, miękkość).
    Kto skorzysta na zastosowaniu suszarni palet?

Suszarnie mają dość szerokie zastosowanie, choć najczęściej sięgają po nie producenci palet, którzy muszą uzyskać stosowne certyfikaty, aby ich produkty mogły zostać dopuszczone do użytkowania w handlu międzynarodowym. Równie często z tego typu urządzeń korzystają firmy transportowe, które po przeliczeniu wszystkich kosztów uznają, że wymiana zużytych palet to za duży wydatek, a produkcja własna będzie zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Dlaczego warto inwestować w suszarnie

Suszarnie to urządzenia o wielu zaletach. Aby jednak móc w pełni korzystać z ich atutów warto wiedzieć, w które warto zainwestować. VENTECH Z.B.T. PIJECCY oferuje produkty najwyższej jakości, trwałe i solidne, które bez większych problemów można użytkować przez długie lata. Konstrukcja wykonana jest z aluminium, wzbogacona o grzejniki i wentylatory. Suszarnie tego producenta są nowoczesne, ekonomiczne i wydajne.

Suszarnie do palet oferowane przez firmę VENTECH występują w dwóch wersjach sterowania – automatycznej i półautomatycznej.

Suszarnie są bardzo pojemne, pozwalają na układanie palet i ich swobodne suszenie w wielu różnych konfiguracjach (od wyboru konfiguracji zależy ilość palet, która może być jednocześnie poddana suszeniu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *