Naturalny wymiar chirurgii plastycznej – lipotransfer

strefa blogowa

Naturalny wymiar chirurgii plastycznej – lipotransfer

Chirurgia plastyczna to gałąź medycyny, która nie tylko zyskała bardzo dużą popularność na całym świecie, ale również prężnie się rozwija. Rozrost różnych metod i pomysłów ma przełożenie na coraz bardziej zaawansowane, szybsze, skuteczniejsze i naturalne sposoby modelowania sylwetki.

Każdy, kto decyduje się na zabiegi chirurgii plastycznej pragnie, by efekt końcowy nie był przerysowany, sztuczny. Z uwagi na ten aspekt, istnieje możliwość wykonania wyjątkowych zabiegów modelowania całej sylwetki wraz z twarzą, zwana lipotransferem.

Lipotransfer – czym jest ten zabieg

Lipotransfer to zabieg łączący w sobie liposukcję oraz wypełnianie. Inaczej mówiąc to odsysanie tłuszczu i ponowne jego użycie do wypełnienia innych miejsc w tym samym ciele. Na tym polega jego naturalność.

Lipotransfer podzielony jest na dwa etapy, czyli dwa osobne zabiegi. Pierwszy to odsysanie, zaś drugi to wypełnianie. Po pobraniu tkanki tłuszczowej od pacjenta jest ona odpowiednio przygotowywana do etapu wypełniania.

Liposukcję wykonuje się w miejscach, gdzie nastąpiło zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Wypełnianie zaś stosuje się między innymi miejscu ust, zmarszczek, blizn, ud.

Czas wchłaniania wypełnienia z tkanki tłuszczowej przez organizm zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, iż lipotransfer to powtarzalny zabieg, więc można się na niego umówić ponownie i zachować naturalny oraz młodzieńczy wygląd na długo.

Na zabieg lipotransferu można się umówić tu http://czopkiewicz.pl/

Zalety stosowania lipotransferu:

  • elastyczność – wiele opcji i możliwości, w zależności od potrzeb pacjenta
  • utrata nadprogramowej tkanki tłuszczowej
  • wypełnianie, które jest zabiegiem powtarzalnym
  • możliwość modelowania sylwetki oraz konturowania twarzy dopasowana do ciągle zmieniającego się ciała
  • utrzymanie atrakcyjnego i młodzieńczego wyglądu
  • wyjątkowo naturalny efekt końcowy
  • bardzo niskie ryzyko alergii z uwagi na naturalny rodzaj wypełniacza
  • poprawa jakości życia osobistego pacjenta
  • poprawa komfortu psychicznego pacjenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *