Jak skutecznie wyczyścić podłogę

strefa blogowa

Jak skutecznie wyczyścić podłogę

Jak wyczyścić podłogę, aby nie było smug? Niektórzy radzą, żeby zmienić technikę mycia podłogi, inni z kolei radzą, aby lepiej dobierać preparaty. Tak naprawdę to sukces tkwi w przyrządzie, którego używasz do umycia podłogi – bioniczny mop z pewnością nie zostawi smug na Twojej podłodze.

Czym umyć podłogę drewnianą

Mycie podłogi nie jest łatwym zadaniem, w szczególności jeżeli jest wykonana z naturalnego drewna. Mycie podłóg drewnianych wymaga przede wszystkim dokładnego wykręcenia mopa, ponieważ deski wykonane z takiego surowca nie lubią nadmiaru wody. Hizero Bionic Mop idealnie nadaje się do tego zadania. Pamiętaj jeszcze, aby do mycia go zwilży w wodzie z dodatkiem preparatu dedykowanego drewnianym powierzchniom.

Jaki mop wybrać

Wyżej wspomniany bioniczny mop Hizero to strzał w dziesiątkę. Jest to rozwiązanie dedykowane tym, którzy mają dość mycia podłogi w tradycyjny sposób. To urządzenie łączy w sobie cechy odkurzacza oraz mopa, a po wyczyszczeniu powierzchni jest w stanie sam się oczyścić. Jako potwierdzenie naszych słów warto poczytać pozytywne opinie o tym produkcie.

Czym myć podłogę z paneli

Niestety ale dla wielu osób smugi, zacieki, ślady po stopach na panelach to codzienność. Jak sobie z tym radzić? Podłogę z paneli, podobnie zresztą jak tą wykonaną z drewna, należy myć zgodnie z jej ułożeniem, wyłącznie preparatami przeznaczonymi do konkretnego rodzaju powierzchni. Jak się okazuje, zarówno w przypadku podłogi drewnianej, jak i tej z paneli, doskonale sprawdzi się ocet. Jest to produkt, który nabędziesz w każdym sklepie, a jego cena jest wyjątkowo niska.

Jak umyć podłogę za pomocą octu

Na pięć litrów wody dodaj dwie łyżki octu Dzięki domowej miksturze panele będą błyszczące i bez smug. Zastanawiasz się dodatkowo, czym można wyczyścić mocno zabrudzone panele? W tym przypadku może sprawdzić się wysokojakościowy płyn do naczyń zawierający aktywne składniki rozpuszczające tłuszcz.

Smugi – jak sobie z nimi radzić

Wiele osób zastanawia się czym myć podłogę z płytek, aby nie było na niej widocznych smug. Bezsprzecznie płytki ceramiczne są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż panele czy podłoga drewniana. Aby utrzymać powierzchnię podłogi w dobrej kondycji wystarczy woda z płynem do podłóg oraz mop bioniczny bądź zwyczajna ścierka. W przypadku płytek również sprawdzi się woda z dodatkiem octu, a także soku z cytryny. Jeśli jednak na Twoich płytkach są widoczne trudne do usunięcia plamy, kamień lub osady z mydła to zalecamy użyć preparat do czyszczenia płytek o kwasowym odczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *