Na czym polega chirurgia stomatologiczna

strefa blogowa

Na czym polega chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna bardzo często kojarzy się pacjentom z nieprzyjemnym leczeniem i ogromnym bólem. W końcu ta dziedzina medycyny zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów oraz jamy ustnej z przyległymi okolicami. Nie trzeba jednak bać się takich zabiegów, ponieważ współczesna chirurgia pozwala leczyć komfortowo i bezpiecznie, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu, nawet podczas bardzo inwazyjnych operacji w obrębie jamy ustnej.

Jakie rodzaje zabiegów wykonuje się w ramach chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje zębów, ale również mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi, które umożliwiają przywrócenie pacjentowi pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Najpopularniejsze z nich to:

  • usuwanie zębów mlecznych i stałych,
  • ekstrakcja zębów mądrości, czyli ósemek,
  • ekstrakcja zębów zatrzymanych w całości lub częściowo,
  • mikrochirurgiczne zabiegi, które przygotowują pacjenta do zabiegu protetycznego lub implantologicznego,
  • usuwanie korzeni zębowych, czyli tak zwana hemisekcja,
  • resekcje wierzchołków korzeni zębowych,
  • oraz zabiegi wykonywane w celu rekonstrukcji zębów.


Jak wygląda zabieg chirurgii stomatologicznej


Chirurgia stomatologiczna wymaga bardzo dokładnej analizy każdego przypadku pacjenta. Dlatego też przed rozpoczęciem jakichkolwiek operacji w jamie ustnej konieczna jest konsultacja z chirurgiem stomatologiem.

Lekarz specjalista dokładnie zapozna się ze stanem zdrowia jamy ustnej, określi potrzeby oraz możliwości leczenia, a także zleci dodatkową, precyzyjną diagnostykę, aby mieć pewność, jak poważne są zmiany chorobowe. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu jest kompleksowy plan działania. Dlatego ważne jest również to, aby pacjent był świadomy wielu etapów leczenia i dokładnie wiedział, dlaczego są one potrzebne do osiągnięcia pięknego i zdrowego uśmiechu.

Gdzie warto wybrać się na chirurgię stomatologiczną

Cały zakres zabiegów stomatologii chirurgicznej można wykonać w gabinecie Dentyści pod Jedynką. Lekarze przeprowadzają zarówno proste ekstrakcje, jak i poważne zabiegi z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego.

Zanim zostaną przeprowadzone jakiekolwiek operacje w jamie ustnej pacjenta, dokładnie omawiany jest plan całego leczenia chirurgicznego. Lekarz dentysta przedstawia pacjentowi przebieg zabiegu, wskazówki do tego, jak się przygotować oraz jakie mogą wystąpić ewentualne powikłania. Po wykonaniu chirurgii stomatologicznej pacjenci otrzymują zalecenia pozabiegowe zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej, aby dokładnie wiedzieć jak postępować po leczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *