Wentylatory osiowe – co warto wiedzieć przed zakupem

strefa blogowa

Wentylatory osiowe – co warto wiedzieć przed zakupem

Wentylatory przemysłowe to niezwykle pomocne urządzenia, które pozwalają na skuteczną wymianę zanieczyszczonego powietrza na świeże w pomieszczeniach o różnym stopniu zapylania. Na rynku dostępne są odmienne typu wentylatorów przemysłowych pozwalające na usuwanie zanieczyszczonego powietrza, nieprzyjemnych zapachów oraz regulowanie temperatury w danym pomieszczeniu. Jednym z najczęstszych wyborów są wentylatory osiowe, które z powodzeniem implementowane są w zastosowaniach przemysłowych. Czym wyróżniają się wentylatory osiowe i gdzie warto je zamontować? Jak wybrać wysokiej lasy wentylator? Podpowiadamy!

Czym są wentylatory osiowe

Wentylatory osiowe przemyślane rozwiązanie konstrukcyjne, które zasysa i wydmuchuje powietrze pod kątem 180° w kierunku osi obrotu śmiga. Przekłada się to na wysokim poziom przepływu powietrza i wytwarzania bardzo silnego strumienia powietrza, co umożliwia zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu oraz usuniecie dymu, kurzu i innego rodzaju zanieczyszczeń. Wentylatory osiowe wyróżniają się przy tym cichym trybem pracy, który pozytywnie wpływa na komfort pracowników realizujących zadania w danym obszarze produkcyjnym czy magazynowym.

Zastosowanie wentylatorów osiowych – gdzie są wykorzystywane

Zapewniające wysoki przepływ powietrza wentylatory osiowe to wszechstronne rozwiązanie wykorzystywane na szeroką skalę w wielu gałęziach przemysłu. Implementowane jest ono wszędzie tam, gdzie niezbędny jest wymuszony nawiew i wywiew powietrza, a także cyrkulacja powietrzem i jego transportu. Wentylatory osiowe znajdują, więc swoje zastosowanie m.in. w przemyśle ciężkim, chemicznym, budowlanym czy spożywczym przy wentylacji hal produkcyjnych. Doskonale sprawdzają się także w rolnictwie, ceglarniach, koksowniach, elektrowniach i wielu innych gałęziach przemysłu.

Wentylator — jak wybrać odpowiedni produkt

Zakup wentylatora do zastosowań przemysłowych to inwestycja na lata, dlatego przed wyborem odpowiedniego rozwiązania warto sprawdzić kilka istotnych kwestii. Do najważniejszych aspektów warunkujących przydatność wentylatora do danego zastosowania zalicza się

  • Typ i moc wentylatora

Podstawową kwestią jest wybór odpowiedniego rodzaju wentylatora, który spełni oczekiwania oraz pozwoli na zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w danym zastosowaniu. W wielu przypadkach wentylator osiowy okazuje się najlepszym wyborem.

  • Układ wentylacyjny

Obecność wydajnego i dobrze zaprojektowanego układu wentylacyjnego to podstawa efektywnego funkcjonowania całego wentylatora i opłacalności inwestycji.

  • Całkowity przepływ powietrza

Całkowity przepływ powietrza to współczynnik odnoszący się do objętości powietrza odprowadza ej w danym czasie. Wybierając wentylator, należy wziąć pod uwagę to, jak szybko dane urządzenie będzie ochładzało konkretną przestrzeń.

  • Ciśnienie statyczne

Ciśnienie statyczne wentylatora to wielkości wskazująca na wielkość sprężu wentylatora, jaki jest w stanie wytworzyć dane urządzenie. Jest to istotnym parametr warunkujący to, jak długi kanał wentylacyjny będzie w stanie obsłużyć wybrany wentylator.

Poszukując wysokiej klasy wentylatora przemysłowego, który sprawdzi się do stawianych przez dane zastosowanie wymagań i potrzeb klientów, warto zwrócić uwagę na wentylatory osiowe produkowane przez markę FANTECH. Proponuje ona wysokiej jakości urządzenia chłodzące wytwarzane z wysokiej jakości komponentów przy zachowaniu najwyższej staranności i spełnieniu obowiązujących norm. Rozwiązania proponowane przez FANTECH pozwalają na dobór wentylatora osiowego w zależności potrzeb danej przestrzeni i paramentów otoczenia pracy przy uwzględnieniu sposobu i miejsca montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *