Jaki kupić alkomat

strefa blogowa

Jaki kupić alkomat

Choć jesteśmy w stanie bardzo dokładnie określić stan samopoczucia, nigdy do końca nie wiemy jaką zawartość alkoholu posiadamy we krwi. A nawet minimalny stan nietrzeźwości, choćby w trakcie prowadzenia pojazdu może obniżyć naszą czujność i doprowadzić do wypadku. Z pomocą przychodzą alkomaty, które pomogą określić zawartość etanolu. Jednak ze względu na zróżnicowany wybór urządzeń, dobór odpowiedniego wariantu może być trudny… Sprawdzimy dziś, które alkomaty przydadzą się najbardziej.

Jakie alkomaty dostępne są na rynku

Podstawowym i najtańszym urządzeniem mierzącym zawartość etanolu we krwi jest alkomat półprzewodnikowy. Jego dokładność może być różna, w zależności od modelu sprzęt pokazuje wynik z dokładnością do dziesiątych lub setnych części promila. Ze względu na dużą wrażliwość półprzewodnikowego sensora, nie należy w tym przypadku dokonywać pomiaru zaraz po spożyciu alkoholu.

Drugim wariantem alkomatu, który najczęściej wykorzystywany jest przez służby policyjne i przedsiębiorstwa są urządzenia elektrochemiczne. Sensor jest w tym przypadku znacznie odporniejszy na działanie pobocznych substancji, ponadto sprzęt osiąga dokładność pomiaru nawet do 0,000‰!

Najdroższymi akcesoriami są tzw. alkomaty spektrofotometryczne. Do oznaczania zawartości etanolu wykorzystują one spektrum światła podczerwonego. To alkomaty odznaczające się najwyższą dokładnością, jednak nie są one podatne na czynniki zakłócające pomiar. Często urządzenia wykorzystywane są jako sprzęt dowodowy. Poniżej przedstawiamy nasz ranking alkomatów:

Alkomat AlcoDigital A-300 o wyjątkowej precyzji

Jednym z najczęściej polecanych produktów jest alkomat znanej marki Alco Digital. To bardzo zaawansowany technicznie model, który jednocześnie posiada stosunkowo prosty panel obsługi i elegancki wygląd.

System odznacza się szerokim zakresem pomiarowym – z jego pomocą w kilka sekund można dokonać oznaczenia w zakresie od 0,000 ‰ do 6,300 ‰. Przeprowadzone badania odznaczają się przy tym bardzo dużą dokładnością.

AlcoDigital A-300 ma również szereg innych udogodnień. Zamontowana pamięć gwarantuje zapis nawet do 10 000 pomiarów. Sprzęt może pracować przy temperaturze od 5 do 45 stopni. Dodatkowo alkomat ma podświetlany wyświetlacz, który bardzo prosto się obsługuje.

Alkomat AlcoFind Polaris może być równie skuteczny

Produkt odznacza się praktyczną budową i wysoką precyzją przeprowadzanych pomiarów. Stąd bardzo często wykorzystywany jest przez służby mundurowe. Urządzenie posiada elektrochemiczny, platynowy sensor, który gwarantuje powtarzalność pomiarów.

System wzbogacony jest w licznik pomiarów oraz licznik przypominający o kalibracji. Dodatkowo alkomat oferuje możliwość zapisu do 100 pomiarów w postaci cyfrowej a w tym 10 wyników badań również w formie graficznej. AlcoFind Polaris jest funkcjonalnym i dokładnym urządzeniem, które dodatkowo wzbogacony jest w polski interfejs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *