Do czego przydadzą się rękawiczki nitrylowe

strefa blogowa

Do czego przydadzą się rękawiczki nitrylowe

Jednorazowe rękawice z tworzyw sztucznych mają wszechstronne zastosowanie. Korzystają z nich pracownicy licznych branż, a także osoby prywatne. Jednym z materiałów, jakie wykorzystuje się do ich produkcji, jest nitryl. Wykonuje się go z kopolimeru syntetycznego kauczuku, dzięki czemu jest niesamowicie trwały. Do czego przydadzą się jednorazowe rękawiczki nitrylowe?

Rękawiczki z nitrylu – co warto o nich wiedzieć

Kauczuk to jeden z najczęściej używanych materiałów do produkcji rękawiczek. Pozyskuje się go z drzewa kauczukowca brazylijskiego, które rośnie w wilgotnym oraz tropikalnym klimacie. Jest to jednak bardzo skomplikowany proces. Kauczuk zaczęto więc otrzymać syntetycznie – nazywa się go wówczas nitrylem. W przeciwieństwie do naturalnego kauczuku jest to materiał bezpieczny i niealergiczny. Cechuje się on również odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Nitryl zarazem jest elastyczny. Oznacza to, że stworzone z niego rękawiczki z łatwością dopasowują się do kształtu dłoni, jednocześnie nie ograniczając jej ruchów.

Jakie zastosowanie mają rękawiczki nitrylow?

Nitrylowe rękawice jednorazowe mają szerokie zastosowanie. Są powszechne w takich sferach, jak

 • branża beauty – rękawiczki pozwalają na wykonywanie precyzyjnych ruchów podczas zabiegów, jednocześnie spełniają funkcję higieniczną,
 • medycyna – rękawiczki pełnią funkcję ochronną, a zarazem pozwalają na wykonywanie badań i zabiegów,
 • diagnostyka – rękawiczki diagnostyczne nitrylowe pozwalają na higieniczne przebadanie pacjenta,
 • branża laboratoryjna – rękawice chronią przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami,
 • gastronomia – rękawiczki spełniają funkcję higieniczną, stanową również barierę dla mikroorganizmów,
 • branża tatuatorska – rękawiczki zapewniają sterylność w trakcie wykonywania tatuażu,
 • motoryzacja – rękawice chronią przed olejami i smarami,
 • transport – rękawice przydają się w trakcie przeładunków przesyłek,
 • branża budowlana i przemysłowa – rękawice chronią przed zabrudzeniem rąk,
 • branża usług porządkowych – rękawice chronią skórę dłoni przed silnymi środkami czyszczącymi.
  Jednorazowe rękawiczki nitrylowe znajdują także zastosowanie na co dzień w naszych domach. Można w nich wykonywać wiele prac porządkowych, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Przydadzą się również podczas majstrowania. Idealnie dopasowują się one do dłoni, pozwalając na precyzyjne wykonywanie ruchów. Jednocześnie są szczelne i odporne, dzięki czemu skóra jest odpowiednio chroniona przed zabrudzeniem, jak również działaniem niepożądanych substancji.

Istnieje wiele rodzajów rękawic. Rękawiczki diagnostyczne nitrylowe są niezbędne w medycynie, z kolei rękawice robotnicze pozwalają pracownikom budowy uniknąć porażeń skóry i skaleczeń. Nitryl to naprawdę cenny materiał, warto więc zaopatrzyć się we stworzone z niego rękawiczki – przydadzą się przy niejednej okazji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *