Jak wybrać drukarkę do kodów kreskowych?

strefa blogowa

Jak wybrać drukarkę do kodów kreskowych?

Drukarka do kodów kreskowych jest niezbędnym wyposażeniem każdej firmy produkcyjnej lub handlowej. Funkcjonalność takiego urządzenia oraz opcje, w które jest ono wyposażone, często mają bezpośredni wpływ na wydajność całej firmy. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju i modelu drukarki kodów kreskowych. O tym, jakie dostępne są na rynku rodzaje tych urządzeń oraz o ich wadach i zaletach opowiadać będzie dzisiejszy artykuł.

Drukarka do kodów kreskowych — rodzaje

Pierwszy bardzo popularny typ tego rodzaju urządzeń to drukarki termiczne. Są one stosunkowo tanie i znane są z prostej budowy i nieskomplikowanej obsługi. Drukowanie w ich przypadku następuje poprzez zaczerniane papieru za pomocą nagrzewającej się głowicy. Dlatego też nie wymagają one używania tuszy lub tonerów, a ich obsługa ogranicza się to wymiany rolki z papierem. Wadą tego rodzaju urządzeń jest wydruk tylko w dwóch kolorach, co w przypadku niektórych firm może okazać się niewystarczające.

Drugim rodzajem urządzeń do drukowania kodów kreskowych są drukarki termotransferowe. Wykorzystują one w swym działaniu papier naklejkowy oraz specjalny rodzaj taśmy barwiącej. Jest ona najczęściej wykonana z żywicy, wosku lub z połączenia tych dwóch materiałów. Dzięki temu urządzenie to ma możliwość drukowania kolorowych etykiet i kodów kreskowych. Drukarki termotransferowe zapewniają znacznie lepszą jakość wydruku niż modele termiczne. Ich wadą natomiast może być wyższy koszt zakupu, jednak rekompensowany jest on wydajnością oraz większymi możliwościami takiego urządzenia.

Najlepsze marki drukarek

Rynek wydruku kodów kreskowych jest zdominowany przez kilku producentów oferujących klientom oba rodzaje drukarek. Są to Godex, Intermec i Zebra. Urządzenia tych marek znane są z dużej wytrzymałości, wydajności oraz wykorzystywania najnowszych rozwiązań technicznych, jakie są w danej chwili dostępne.
Na rynku znajdują się zarówno duże urządzenia do przemysłowych zastosowań, jak i mniejsze drukarki sprawdzające się w małych firmach produkcyjnych czy też innych działalnościach, gdzie nie drukuje się dużych ilości kodów kreskowych.

Fachowe doradztwo jest na wagę złota

By wybrać i kupić odpowiedni rodzaj drukarki do kodów kreskowych trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Dlatego najlepiej jest wesprzeć się na wiedzy firm specjalizujących się w sprzedaży tego rodzaju urządzeń. Pod adresem https://www.aska.com.pl/index.php/start/produkty/4,drukarki-etykiet.html, znajduje się baza ciekawych informacji. Firma Aska oferuje wysokiej jakości produkty, profesjonalne doradztwo, montaż zakupionych urządzeń oraz ich naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *