Zastosowanie stalowej hali magazynowej

strefa blogowa

Zastosowanie stalowej hali magazynowej

Prowadząc zakład produkcyjny przewidując możliwe do wystąpienia okresy stagnacji rynku trzeba pomyśleć o sposobach przechowania przygotowanych artykułów. W kwestii magazynów świetnym sposobem na akumulację dóbr wydają się być namiotowe hale.
Dziś sprawdzimy, czy tego typu budowla sprawdzi się w praktyce i czy jest dobrym rozwiązaniem na przechowanie artykułów przemysłowych…

Hale magazynowe… Gdzie się je stosuje?

Tego typu konstrukcje bardzo często wykorzystywane są przez zakłady produkcyjne, które potrzebują szybko stworzyć dodatkowe miejsce składowania wyrobów firmy lub maszyn. Namiotowe hale magazynowe można przygotować nawet w kilka dni, a ich tymczasowe stosowanie nie będzie wymagać wielu dodatkowych zezwoleń. Namiot ze względu na swoją wytrzymałą konstrukcję może być używany zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Możliwy jest również montaż całorocznej konstrukcji odpornej na wszystkie czynniki pogodowe. Odpowiednia przygotowana budowla może z powodzeniem zastąpić stacjonarne budynki firmowe, które wymagają większych środków na budowę czy obsługę podczas eksploatacji.

Magazyn, ale czego?

Pod tym względem hale namiotowe są konstrukcją uniwersalną. Zarówno materiały budowlane, produkty z tworzywa sztucznego, surowce mineralne czy niektóre produkty żywnościowe można przechowywać z wykorzystaniem takich konstrukcji. Wygodnie jest także tym sposobem przechowywać materiały wykończeniowe, produkty ogrodnicze, części maszyn i inne akcesoria. Hale namiotowe magazynowe zapewniają pełną ochronę przed deszczem i innymi czynnikami pogodowymi, artykuły długotrwałej przydatności można więc w nich składować w bezpieczny sposób.

Zalety hali namiotowej

  • mocna, stabilna budowa hali. Odpowiednie zastosowanie segmentów i elementów podporowych gwarantuje dużą wytrzymałość konstrukcji np. na podmuchy wiatru. Hala stalowa pokryta jest wytrzymałą i odporną na działanie korozji blachą, dzięki czemu będzie stanowić świetne zabezpieczenie środka konstrukcji. Dodatkowo budowle zawierają poszycie hal przygotowane z wodoodpornego surowca eliminującego efekt przeciekania.
  • właściwości energooszczędne. Zadaszenie jest przygotowane w taki sposób, aby przepuszczało światło dzienne do wewnątrz hali, co może spowodować obniżenie kosztów za oświetlenie konstrukcji.
  • szybki montaż. Taką konstrukcję można ustawić nawet w ciągu kilku dni, podczas gdy budowa stałego segmentu trwać może znacznie dłużej.
  • wynajem hal magazynowych, dzięki której jeszcze bardziej można zmniejszyć koszty jej przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *