Dieta lunch do biura – co jeść w pracy

strefa blogowa

Dieta lunch do biura – co jeść w pracy

Często zapominamy o zdrowym odżywianiu będąc w pracy. Wiele osób nie berze ze sobą lunchu, bo uważają, że nie dopadnie ich głód. Gdy już czują, że burczy im w brzuchu, muszą kupić coś do jedzenia. Często nie jest to zdrowy posiłek. Warto podkreślić, że zdrowe posiłki nie tylko zmniejszają głód, ale również dodają energii. Lepiej zjeść pełnowartościowy posiłek niż pić kolejną kawę.

Zacznijmy przede wszystkim od śniadania. Nie jest to posiłek, który zjemy w pracy, ale jest niezwykle ważny. Jeśli pierwsze danie będzie małe lub go w ogóle nie będzie, możemy być pewni, że dopadnie nasz głód. Przechodząc do posiłków w pracy, najlepiej, gdybyśmy sami je przygotowywali w domu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zjemy zdrowe składniki oraz nie stracimy pieniędzy. Dieta lunch do biura powinna być  pełnowartościowa i zawierać zdrowe tłuszcze. Pamiętajmy, że posiłkiem podczas ośmiogodzinnego pobytu w pracy nie może być samo jabłko czy jogurt.

Zdrowy lunch w pracy

Wszyscy słyszeliśmy o diecie pudełkowej. W tym przypadku jest ona idealną opcją do zdrowego odżywiania w pracy. Wystarczy, że w domu przygotujemy pełnowartościowy posiłek. Jeśli przerwę w pracy masz w okolicach obiadowych, to przygotuj sobie obiad do pudełka. Skomponujmy go z białka np. pieczonego mięsa lub ryby. Dodajmy do tego węglowodany oraz błonnik. Ugotujmy ryż, dodajmy do tego warzywa i mamy niskokaloryczny posiłek, który zabije głód i doda nam energii. Często jest tak, że dzień w pracy obejmuje dwa posiłki – główny i przekąskę. Przygotujmy sobie owoce, np. banana, który dostarcza wiele energii. Dodajmy do tego jogurt z płatkami i mamy załatwione posiłki na cały dzień. Dieta lunch do biura powinna zawierać również odpowiednie nawodnienie. Nie zapominajmy o piciu wody. Podczas zawirowań w pracy możemy łatwo się odwodnić, przez co osłabić nasz organizm. Postarajmy ograniczyć się kawę, Oczywiście nie trzeba z niej całkowicie rezygnować, wystarczy zmniejszyć jej ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *