Zaprojektuj swoją zieloną przestrzeń

strefa blogowa

Zaprojektuj swoją zieloną przestrzeń

Urbanistyka w Polsce rozwija się niesamowitym tempie. Rośnie świadomość ludzi, że otaczająca nas zieleń ma pozytywny wpływ na codzienne życie. Wiele miast i miasteczek w procesie restrukturyzacji stawia na zielone i naturalne rozwiązania. Za ich wybór, projektowanie i odpowiednie dopasowanie do danej przestrzeni odpowiedzialni są architekci krajobrazu. To oni umiejętnie wprowadzają w przestrzeń miejską naturę i zieleń, aby polepszyć jakość naszego życia.

Architekt krajobrazu- człowiek, który upiększa otaczającą nas rzeczywistość

Architekt krajobrazu posiada interdyscyplinarne wykształcenie. Kierunek ten łączy w sobie wiele dziedzin. Zamiłowanie do nauk ścisłych, wysokie poczucie estetyki, umiejętności plastyczne i zainteresowanie sztuką.

Architekt krajobrazu żyje w zgodzie z otaczającą nas naturą. Dzięki ich wrażliwości, trosce i ciekawości życia, możemy napawać się pięknem otaczającej nas rzeczywistości.

Wyjątkowa przestrzeń dla Ciebie i Twojej rodziny

Miło jest odpocząć po pracy we własnym, zadbanym ogrodzie. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdzie soczysta zieleń trawy i roślin pomaga w odprężeniu.

Jesteś szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem? Masz swoją wizję, jak powinien on wyglądać, ale brak Ci czasu, umiejętności i wiedzy, jak stworzyć swój zielony azyl? Zwróć się o pomoc do specjalistów- kreatorów, którzy tchną energię i życie w Twój ogród.

Architektura krajobrazu to nie tylko projektowanie, ale również baczna obserwacja. Architekt musi mieć na względzie estetykę danego miejsca, ale musi również przewidzieć konsekwencje swoich działań.

Architekci krajobrazu nie tylko urzeczywistnią Twoje marzenia dotyczące ogrodu, ale doradzą też jak go pielęgnować. Warto dbać o swój kawałek przydomowej zieleni, bo obcowanie z naturą koi zmysły i relaksuje.

Zielone inwestycje miejskie

Przestrzeń miejska musi odpowiadać na konkretne potrzeby lokalnej społeczności- oferować im rozwiązania, które ożywią krajobraz.

Architektura krajobrazu w przestrzeniach publicznych zwiększa swoją rolę. Ludzie, szczególnie mieszkańcy dużych aglomeracji łakną kontaktu z przyrodą.

Plac z fantazyjnym kwietnikiem i fontanną czy liczne skwery z miejscami na odpoczynek- wyrazista i atrakcyjna estetycznie przestrzeń publiczna zachęca do skorzystania.

Wrocławska pracownia architektury krajobrazu

Pracownia architektury krajobrazu IKROPKA to 3 filary działania- dendrologiczne, projektowe i nadzorcze.

Firma IKROPKA to Twój partner w zielonych inwestycjach. Postaw na doświadczenie, terminowość i kreatywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *