Wybór dobrego tatuażysty – na co zwrócić uwagę

strefa blogowa

Wybór dobrego tatuażysty – na co zwrócić uwagę

Decydując się na wykonanie tatuażu, powierzamy swoje ciało osobie, która niejednokrotnie dokonuje na nim cudów, ale może się zdarzyć również i tak, że w wyniku niezrozumienia lub odmiennego stylu, do jakiego tatuażysta jest przyzwyczajony, efekt końcowy nie do końca może być zgodny z tym zamierzonym. Dlatego zaufanie oraz zapoznanie się z wcześniejszymi pracami pozwala na uniknięcie niemiłych niespodzianek.

Jaki powinien być dobry tatuażysta

Wykonanie tatuażu to nie tylko umiejętność stosowania określonych technik, ale i nawiązanie dobrego kontaktu z klientem. Nie zawsze przychodzi osoba z gotowym wzorem i zdecydowana, co do miejsca powstania dzieła. Doświadczony tatuażysta nie tylko potrafi doradzić niezdecydowanemu klientowi, ale i musi mieć dar przekonywania, jeśli wybrany motyw, w jego opinii nie będzie wyglądał dobrze. Dodatkowo powinno cechować go:

  • Doświadczenie
  • Bogate portfolio
  • Praca w profesjonalnym studio
  • Komunikatywność
  • Dbałość o higienę w miejscu pracy

Jeśli tatuaż wykonujemy po raz pierwszy i nie mamy artysty, do którego już mamy zaufanie, warto poczytać opinie w Internecie lub popytać wśród znajomych, czy znają kogoś godnego polecenia.

Profesjonalna praca tatuażysty – na czym polega

Dobry artysta oprócz wykonania tatuażu powinien podejść do każdego klienta w sposób indywidualny. Nie tylko rozmawiać z nim przed zabiegiem, ale również udzielić wskazówek, jak dbać o higienę i odpowiednią pielęgnację świeżej rany. Polecić maść do gojenia oraz doradzić w jaki sposób zmieniać opatrunek. Do takiego tatuażysty chętniej się wraca, jeśli planujemy ponownie ozdobić swoje ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *