Kupujesz łóżko dla dziecka? Wybierz najlepsze

strefa blogowa

Kupujesz łóżko dla dziecka? Wybierz najlepsze

Urządzanie sypialni dla naszej pociechy jest niezwykle ważne. Musimy nie tylko zadbać o bezpieczeństwo i komfort dziecka, ale również i nasze, by opieka była ułatwiona i nie generowała dodatkowych wydatków. Dlatego tak istotny jest wybór dobrej jakości łóżka.

Łóżeczko dla dziecka – jaki rozmiar?

Najczęstsze wymiary łóżek dziecięcych to 100×60 cm i 140x70cm. Dobrym pomysłem będzie jednak zakup modelu dla dorosłej osoby o rozmiarze 180×90 cm lub 200×90 cm. W końcu dzieci rosną szybko, więc można zaoszczędzić na późniejszej, ewentualnej wymianie. 

Z jakiego materiału powinno być zrobione łóżeczko dziecięce?

Najczęściej wybierane są łóżka z drewna, szczególnie litego. Są bezpieczne i trwałe. Trzeba zwracać uwagę, czy rama jest idealnie gładka, a jeśli została pokryta lakierem, musi być sprawdzona pod kątem kwestii zdrowotnych. Niepolecane są łóżka metalowe, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie podczas zabawy. Najlepiej, jeśli łóżko będzie delikatnie zaokrąglone, przez co można zminimalizować ryzyko urazów. Odpowiednie łóżka Kielce muszą być wygodne i gwarantować spokojny sen.

Materac do łóżeczka dziecięcego

Materac powinien być oczywiście dostosowany do rozmiarów łóżka. Najważniejszy jest jednak materiał, z którego został wykonany.

Zdecydowanie niepolecane są standardowe materace sprężynowe. Choć pokryte miękkimi włóknami, mogą utrudnić zajęcie wygodnej pozycji i tym samym pogorszyć jakość snu dziecka. Dla dziecka może się sprawdzić materac lateksowy o odpowiedniej twardości – trzeba jednak wziąć pod uwagę, że lateks często wywołuje uczulenia. Najodpowiedniejszym wyborem są zdecydowanie materace piankowe, dostosowujące się do masy i ułożenia ciała. Ponadto zapobiegają rozwijaniu się roztoczy i cechują się dobrą cyrkulacją powietrza, dzięki czemu nie będzie zbierała się wilgoć.

Jaka pościel dla dziecka?

Pościel wełniana lub puchowa dobrze utrzyma ciepło, jednak trzeba pamiętać, że nie jest polecana dla alergików. Jeśli nasze dziecko jest podatne na alergię, dobrze wybrać kołdrę i poduszki z wypełnieniem z włókna syntetycznego. Jeśli chodzi o poszewki, najlepiej sprawdzą się te z flaneli bądź kory, ponieważ są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu ich w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *