Jak regenerować skórę

strefa blogowa

Jak regenerować skórę

Piękna i zdrowa skóra to nie tylko nieodzowny warunek atrakcyjnego wyglądu, ale także dobrego samopoczucia. Skóra napięta i przesuszona prezentuje się źle i zwykle dodaje lat. Niewłaściwą pielęgnacją lub jej zaniedbywaniem łatwo można doprowadzić skórę do takiej kondycji, która pozostawia wiele do życzenia. Takie ryzyko zachodzi zwłaszcza zimą, gdy niekorzystne warunki pogodowe, takie jak wiatr, mróz czy wilgoć, mogą negatywnie wpłynąć na wygląd skóry – przeczytaj więcej na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Codzienna pielęgnacja

Stan skóry jest zazwyczaj rezultatem tego, w jaki sposób i na ile starannie o nią dbamy. Bardzo ważna jest też systematyczność, ponieważ nawet najlepsze środki do pielęgnacji skóry nie przyniosą oczekiwanego efektu, gdy będą stosowane jedynie sporadycznie. Należy więc pamiętać o zabezpieczaniu skóry przed utratą płaszcza lipidowego oraz o dokładnym usuwaniu zrogowaciałego naskórka przy pomocy preparatów peelingujących, które delikatnie złuszczają skórę. Stosowany regularnie peeling uwalnia skórę od martwego naskórka, dokładnie oczyszcza i przygotowuje do dalszych zabiegów, którymi są nawilżanie i regeneracja skóry.

Nawilżanie to podstawa

Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków nawilżających jest nieodzownym codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ pozwala zachować równowagę hydrolipidową skóry. Preparaty do nawilżania skóry marki Neutrogena z aktywnymi składnikami długo działają i tworzą ochronną warstwę na jej powierzchni, efektywnie zabezpieczając skórę przed utratą wody. Skóra odpowiednio nawilżona szybko „odwdzięcza” się pięknym i promiennym wyglądem, a w dotyku pozostaje gładka i miękka.

Gdy skóra traci blask

Zdarza się jednak, że codzienne oczyszczanie skóry niepodrażniającym i posiadającym odpowiednie pH środkiem myjącym oraz głębokie nawilżanie okazuje się niewystarczające. Obserwujemy to przeważnie w zimie lub wczesną wiosną, gdy po tygodniach wietrznej i mroźnej pogody skóra jest pozbawiona blasku, szara i przesuszona. W takiej sytuacji nieodzowna jest intensywna regeneracja skóry i zastosowanie specjalnych kosmetyków. Preparaty z unikatową Formułą Norweską na bazie gliceryny przynoszą ulgę ściągniętej skórze, głęboko ją nawilżają i zabezpieczają przed przesuszeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *