Jakie meble do pokoju młodzieżowego
Ktoś kto bawi się w aranżację wnętrz czy to indywidualnie czy zawodowo, wie jak trudnym zadaniem jest planowanie przestrzeni w pokoju dziecka. Jest kilka zasad, których w tym przypadku trzeba się sztywno trzymać. O czym mowa? Zapraszamy do wpisu pt. Jakie meble do pokoju młodzieżowego.
Pokój młodzieżowy czyli hybryda dwóch stref
To pomieszczenie ma charakter absolutnie unikatowy patrząc z perspektywy projektanta czy dekoratora wnętrz. Dlaczego? Pokój młodzieżowy to z jednej strony plac zabawy lub rozrywki w zależności od wieku naszej pociechy, a z drugiej strony miejsce do nauki, w kompletnej ciszy i o dużej wygodzie. Jest jeszcze trzecia strefa, o której często zapominamy. To strefa relaksu, odpoczynku. Aranżując więc pokój dziecka czy pokój młodzieżowy wszystkie te punkty musimy brać pod uwagę. A nie jest to wcale rzeczą prostą.
Jakie meble do pokoju młodzieżowego?
Jeżeli mamy już wyraźnie rozgraniczoną i zaplanowaną przestrzeń oraz koncepcję co do stylu aranżacji wnętrza czas zabrać się za zakup mebli. Warto w tym celu przeczytać kilka poradników, opinii i przemyśleń innych rodziców, które bez trudu znajdziemy w Internecie.
Strefa edukacji – biurko, półki i regały, krzesło obrotowe
Strefa edukacji wyznacza nam tutaj pewne zapotrzebowanie. Meblem, który stanowi centralny punkt odniesienia w tym przypadku będzie biurko. Ale… no właśnie. Może być sytuacja kiedy pokój dziecka będzie dysponował stosunkowo małą przestrzenią użytkową. Co w takiej sytuacji? Możemy zakup łóżko piętrowe z biurkiem pod nim. Bardzo fajne i ciekawe, a przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, które dodatkowo wygeneruje nam sporo przestrzeni użytkowej w reszcie pomieszczenia. Do elementów strefy edukacji zaliczyć należy także regały i półki na książki czy chociażby krzesło obrotowe, odpowiednie do wzrostu naszego dziecka.
Strefa rozrywki czyli znowu biurko
W sektorze rozrywki zadbać należy przede wszystkim o to by dziecko miało miejsce na takie sprzęty jak komputer, laptop, czy gry planszowe. Dobrym rozwiązaniem będzie pojemnik na pościel lub wmontowana w łóżko szuflada, gdzie można schować pewne rzeczy jak np piłkę do koszykówki. Jaka powierzchnia łóżka? To znowu zależy, jak duży jest pokój młodzieżowy. Jeżeli pozwala na to miejsce, warto kupić większe łóżko, lepszej jakości i szersze. To pozwoli dziecku z pewnością lepiej się wyspać, co ma wpływ na pracę jego mózgu i samopoczucie.
Strefa relaksu – łóżko i komody
Strefa odpoczynku i komfortu. Tutaj musimy pamiętać o wielu elementach. Ważną rolę odgrywają tutaj komody młodzieżowe takie choćby jak dostępne w ofercie sklepu Najtańsze-meble.pl. Mebel niezwykle ważny, bo magazynuje odzież dziecka, pozwala zachować porządek. W komodzie można też ustawić wiele rzeczy mniejszych gabarytowo jak telefony, ładowarki, płyty DVD, CD czy nawet książki. Nowoczesne komody młodzieżowe mają delikatne oświetlenie LED co tworzy bardzo dobry efekt zwłaszcza wieczorem. Oprócz komody warto pomyśleć o dobrej jakości lampie, która przyda się podczas czytania książek. O łóżku nie wspominamy – to rzecz święta.