Jakich kosmetyków do brody używać

strefa blogowa

Jakich kosmetyków do brody używać

A więc decyzja podjęta, zapuszczanie brody rozpoczęte. To znaczy… nie ma nawet czasu się ogolić, więc pomyślałeś, że lepiej wcale tego nie robić? Liczy się fakt, że masz już poważniejszy zarost. I wtedy pojawia się pytanie: czy i jak o niego zadbać? Przedstawiamy podstawowe kosmetyki do brody.

Nie wystarczy poczekać


Żeby mężczyzna stał się brodaczem, wystarczy, że pozwoli włosom rosnąć. Ale żeby przydawało mu to elegancji lub seksapilu, powinieneś nieco się wysilić. Zarost pozostawiony sam sobie będzie chaotyczny, szorstki i co gorsza, swędzący. Idąc zatem po kolei:

Najpierw higiena


Wprawdzie na brodzie możesz używać zwykłego mydła lub szamponu, ale to często doprowadza do jej puszenia i przesuszenia. Trudniej jest wtedy utrzymać ją w należytym porządku i opanować odruch drapania. Natomiast myjące kosmetyki do brody nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia oraz pozostałości innych kosmetyków. Powodują też zmiękczenie włosów, co ułatwia późniejsze rozczesywanie i układanie. Pozostawiają zarost gładki i miękki w dotyku. Sam zdecyduj, czy bardziej odpowiada Ci szampon, czy mydło w kostce – wszystkie niezbędne kosmetyki znajdziesz na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553888-BRODA-I-WASY.html

Po drugie, pielęgnacja


Po umyciu warto rozważyć użycie którejś z odżywek, zwłaszcza jeśli skóra twarzy ma podrażnienia i swędzi. Kosmetyki te zawierają szereg olejków oraz ekstraktów ziołowych. Odżywiają i nawilżają włosy, działają łagodząco na ewentualne zadrapania i niedoskonałości. Inne kosmetyki do pielęgnacji brody to olejki. To wszechstronne środki, ponieważ zapewniają odżywienie, nawilżają, przydają miękkości i miłego zapachu.

Na koniec – stylizacja


Formowanie zarostu nie oznacza od razu, że masz wyglądać ekstrawagancko jak Salvador Dali. Wręcz przeciwnie. To niezadbane włosy mają niesforną tendencję do sterczenia w losowe strony. Stylizacja może oznaczać nadanie im bardziej schludnego, stonowanego wyglądu. Czy trzeba więc co rano poświęcać czas na użycie wosku lub pomady? To oczywiście zależy od zamierzonego efektu i podatności włosów. Większość brodaczy nie będzie miała na to ochoty codziennie. Może jednak przydać się odpowiedni balsam. Pomaga on w wystylizowaniu brody w konkretny kształt, zwłaszcza jeśli zawiera duże ilości wosków. Poza tym balsamy – podobnie jak olejki – odżywiają i nawilżają zarost.

Sklep Barbersupply.pl oferuje tak szeroką gamę kosmetyków dla mężczyzn z zarostem, że może to wprawić w zakłopotanie. Aby dokonać dobrego wyboru, zapoznaj się z artykułami na naszym blogu bądź skonsultuj się z barberem. Poszczególne środki wprowadzaj pojedynczo i zwróć uwagę na rezultaty. Twój zarost, podstawowy atrybut męskiego wyglądu, zasługuje na jak najlepsze zadbanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *