Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

strefa blogowa

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Jeśli zauważyłeś, że od jakiegoś czasu włosy wypadają Ci garściami, pora zacząć działać. Przyczyną może być, na przykład łojotokowe zapalenie skóry. Możesz sobie z nim jednak poradzić za pomocą łatwo dostępnych środków. Masaż skóry głowy, jajka, drożdże, szampon z łopianu… Są skuteczne metody, które możesz sprawdzić, zanim udasz się do lekarza.

Nadmierne wypadanie włosów – jak sobie z nim poradzić?

1) Dieta – sprawdź, czy w Twojej diecie nie brakuje witamin z grupy B, a także A, E i C. Pomocne mogą okazać się suplementy, ale również napar z pokrzywy i wywar ze skrzypu polnego.

2) Drożdże – wiele osób chwali sobie drożdże w formie maski oraz w formie napoju, które przyspieszają wzrost pięknych, lśniących włosów. Sekret tkwi w witaminie B i kilku minerałach istotnych dla zdrowia włosów.

3) Jajka – odżywka z żółtek znana od wieków wzmocni Twoje włosy.

4) Masaż skóry głowy – jeśli będziesz regularnie masować swoją skórę głowy, pobudzisz cebulki włosów do prawidłowego działania. Dzięki temu powinny one szybciej rosnąć.

5) Szampon z łopianu – profilaktyczne działanie może wstrzymać nadmierne wypadanie włosów.

Szampon z łopianu zawiera ekstrakt korzenia tej rośliny. Cechuje się właściwościami antybakteryjnymi, przeciwgrzybiczymi i przeciwzapalnymi. Może być pomocny w leczeniu infekcji, łupieżu i łysienia.

Aby skutecznie leczyć nadmierne wypadanie włosów, możesz połączyć metody. Wykonaj masaż skóry głowy za każdym razem, kiedy ją myjesz. Masaż pobudzi krążenie, a szampon z łopianu odżywi ją i złagodzi infekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *