Jak wgrać polskie mapy i język do nawigacji Jeepa
Zazwyczaj kupując samochód sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych, jednym z głównych problemów jest brak polskiego oprogramowania w systemie i nawigacji oraz brak europejskich map, dlatego często pierwszemu uruchomieniu samochodu towarzyszy zdziwienie, gdyż nawigacja ukazuje nam, że znajdujemy się np. w stanie Utah. Niestety na pomoc w dodawaniu języka polskiego u dilera, czy w serwisie nie ma co liczyć.
Jedną z często sprowadzanych marek jest Jeep, są one sprowadzane często ze względu na różnice cen, w Stanach Zjednoczonych ceny samochodów są znacząco niższe, przykładowo Jeep Wrangler X w Polsce będzie nas kosztować około stu tysięcy złotych lub więcej, jeśli przeliczamy ceny z amerykańskich dolarów to przeważnie jest to około sześćdziesięciu tysięcy złotych, więc różnica jest miażdżąca.
Co należy zmienić w samochodzie sprowadzonym ze Stanów
Załóżmy, że zainteresował nas wymieniony wcześniej Jeep Wrangler X, w takim wypadku po sprowadzeniu będziemy musieli doliczyć inne koszty, niż tylko opłatę za transport, zacznijmy od tego, że samochody sprowadzone z USA oprócz braku nawigacji będą wymagać konwersji, na stronach internetowych możemy znaleźć wiele poradników jak zrobić to samemu lub też usług od prywatnych osób. Warto jednak skorzystać z pomocy firm, które zajmują się takimi usługami fachowo, przykładem jest firma Fabryczne.pl, zajmująca się tłumaczeniami od 2003 roku, wgrywanie Polskiego menu Jeep, czy też konwersja USA EU Jeep, lub też dla Jaguara, czy Toyoty nie są tej firmie obce. Oprócz tego musimy też wiedzieć, że w samochodzie sprowadzonym z USA będziemy musieli wymienić np. kierunkowskazy ponieważ często używane są czerwone, a w Europie wymagane prawnie są żółte, inną z opcji może być wymiana zegarów samochodowych.
Czy warto sprowadzać samochód ze Stanów Zjednoczonych
Mimo tego, że musimy doliczyć koszty związane z konwersją radia, czy też wgrania polskiego menu i map do systemu to tak, opłaca się jak najbardziej, ponieważ sporo marek swoje główne fabryki ma właśnie w USA, dlatego też często można w dużo bardziej kuszącej cenie spotkać samochody w Polsce uchodzące za luksus w znacznie niższej cenie. Przyczynia się tu również cena paliwa w Stanach, dzięki taniemu paliwu samochodowemu wiele aut nawet z dużymi i silnymi silnikami są używane na porządku dziennym, i w rezultacie na drogach amerykańskich sławny Mustang będzie występował znacznie częściej, niż na drogach Polskich.
Podsumowując, zdecydowanie opłaca się sprowadzić samochód ze Stanów jeśli mamy czas i chęci na dodatkowe prace związane z oprogramowaniem i funkcjonowaniem pojazdu.