Co zrobić, gdy hybrydy nie chcą zejść?

strefa blogowa

Co zrobić, gdy hybrydy nie chcą zejść?

Zdarza się, że podczas samodzielnego zdejmowania manicure napotykamy ogromne problemy z całkowitym wyczyszczeniem paznokcia. Dlaczego lakiery hybrydowe trzymają nie chcą czasami zejść mimo namaczania ich w acetonie?

Najważniejsze w takiej sytuacji jest powstrzymanie się przed ścieraniem lakieru na siłę. Jeśli spostrzeżemy, że manicure trzyma się podejrzliwie mocno, należy nabrać cierpliwości i jeszcze raz przejść przez wszystkie kroki pozbywania się manicure hybrydowego w warunkach domowych. Pierwszym krokiem jest solidne zmatowienie płytki paznokcia za pomocą dobrej jakości (nie startego!) bloczku polerskiego. Bloczki polerskie tego typu znajdziemy w każdym sklepie z lakierami do paznokci.

Następnie, należy przyłożyć wacik nasączony dużą dawką acetonu na nieco dłużej niż zazwyczaj. Bardzo wazne jest, aby paznokcie miały szansę wchłonąć substancję. Aby wzmocnić efekt, warto zawinąć wacik dodatkowo w folię spożywczą. Wówczas w zawiniątku wytworzy się wyższa temperatura, która spowoduje lepsze łączenie się acetonu z lakierem hybrydowym.

Dlaczego lakiery hybrydowe nie chcą zejść?

Czynników, które powodują, że ciężko jest ściągnąć hybrydy, moze byc wiele. Znaczenie ma tutaj marka lakieru, sposobu przygotowania płytki paznokcia przed nałożeniem hybrydy, a także jakość acetonu. Najczęściej hybrydy nie chcą zejść, gdy przed aplikacją lakieru płytka paznokcia została spiłowana zbyt mocno. Manikiurzystka, która spiłowała płytkę zbyt mocno, spowodowała, że lakier wszedł zbyt głęboko w strukturę paznokcia. W ślad za tym, bardzo trudno jest go usunąć. W skrajnych przypadkach, należy zaczekać, aż paznokieć po prostu odrośnie. W wielu przypadkach winą jest również zbyt mała cierpliwość podczas ściągania hybrydy. Niestety, zabieg wymaga rzetelności, a także zarezerwowania sobie odpowiedniej ilości czasu. Jeśli nałożymy zbyt mało acetonu lub jeśli będziemy trzymały go zbyt krótko na paznokciu, wówczas problemy z usunięciem hybrydy są murowane.

Zdejmowanie hybryd a zbyt częste opalanie
Ciekawostką jest również fakt, że zbyt częste opalanie się na słońcu lub zbyt intensywne zażywania słonecznych kąpieli w solarium mogą doprowadzić do tego typu problemów. Lampy solarne utwardzają lakier, wzmacniając jego trwałość, ale również przysparzając niemałych problemów przy jego ściąganiu. Podobnie jest z kwestia trzymania ręki pod lampą w czasie nakładania manicure hybrydowego. Im dłużej będziemy utwardzić lakier pod lampą UV do manicure, tym trudniej będzie nam go później ściągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *