Co czeka nas w Tatrach

strefa blogowa

Co czeka nas w Tatrach

Większość z nas każdego roku decyduje się na urlop. Urlop może mieć miejsce w różnych porach roku i wydawać się może, że trudno o idealną propozycję dla wszystkich. Prawda jest jednak zupełnie inna i dowodem na to będą Tatry, którym zostanie poświęcony cały tekst. Tak się składa, że w Tatrach znajdziemy wiele ciekawych szlaków. Co więcej – można powiedzieć, że nie ma znaczenia jak długi jest nasz urlop oraz kiedy ma miejsce (znaczenie ma tylko korzystna długoterminowa prognoza pogody). W razie jakichkolwiek obaw odnośnie zaawansowania trasy, warto pamiętać, że zaczynanie od zaawansowanych tras jest w pewien sposób nieodpowiedzialne. Trzeba zacząć od tras, które zostały stworzone z myślą o mniej zaawansowanych taternikach.

Propozycje dla mniej zaawansowanych taterników

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest postawienie chociażby na Dolinę Kościeliska. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że mowa o jednej z najpiękniejszych i zarazem najciekawszych dolin z jakimi możemy się zetknąć w naszym kraju. Przechodząc do szczegółów – mowa o wąwozie mającym strome zbocza oraz sporą ilość jaskiń i szczelin. Jeżeli chodzi o zwiedzanie, nasza podróż nie musi odbywać się pieszo. W grę wchodzi także dorożka. (postój mieści się u wylotu doliny).

Kolejny przykład to Dolina chochołowska. Biorąc pod uwagę Tatry Zachodnie mówimy o największej dolinie. Długość szlaku to 7 km, wszystko zaczyna się na Siwej Polanie. Warto też wspomnieć na temat ograniczeń mających miejsce poprzez górskie masywy (konkretnie chodzi o masywy Grzesia, Bobrowca, Rakonia oraz Koryciańskiej Czuby. Można też przy okazji dodać, że od wschodu jest Kominiarski Wierch oraz Ornak.

Wśród sugestii nie mogło zabraknąć także Doliny Strążyskiej. Dolina ta jest krótka, bo tylko trzykilometrowa. Można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że jest to idealne miejsce na to, aby spokojnie wypocząć razem ze swoją rodziną. Początek szlaku znajdziemy na końcu ul. Strążyskiej w Zakopanem (wejście jest przy drodze pod Reglami). Miejcie też na uwadze, że decydując się właśnie na taki kierunek czeka nas widok pozostałości pasterskich szałasów.

Na koniec powiemy sobie o obszernej dolinie, która rozciąga się od Kuźnic, aż po Kasprowy Wierch oraz Kopę Kondracką. Wiecie, już o czym mowa? Jeśli nie wiecie – odpowiedzią jest Dolina Bystrej. Dolina ta posiada kilka odnóg, można wymienić chociażby Dolinę Kasprową, Dolinę Jaworzynka, Dolinę Gorczykową oraz Dolinę Kondratową. Analizując szlaki dla mniej zaawansowanych taterników, do grona najpiękniejszych musimy zaliczyć drogę prowadzącą od Kuźnic do Hali Kondratowej.

Tatry – tak czy nie?

Z pewnością nikt się teraz do tego nie przyzna, ale na pewno przynajmniej część z Państwa zastanawiała się nad tym czy Tatry są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o urlop. Nie ma co ukrywać, że można się w wielu kwestiach nie zgadzać, wspierać, ale tutaj powinno być zupełnie inaczej. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że Tatry są dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o urlop. Naturalnie, nie oznacza to jednak tego, że mówimy o jedynym słusznym miejscu, można wypoczywać w wielu miejscach (nawet nie trzeba wyjeżdżać za granicę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *