3 powody, dla których wykupienie dobrego ubezpieczenia rolniczego to dobry pomysł

strefa blogowa

3 powody, dla których wykupienie dobrego ubezpieczenia rolniczego to dobry pomysł

Każdy, kto prowadzi działalność rolniczą, powinien pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Jest wiele sytuacji, w których może się ono okazać po prostu nieocenione. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad tym, co dają dobre ubezpieczenia rolnicze. Poznaj 3 powody, dla których powinieneś się ubezpieczyć.

Szkody wyrządzone przez żywioł

Nikt z nas nie ma wpływu na pogodę i na to, co może wydarzyć się podczas okresu wegetacyjnego. Uprawa może przemarznąć na skutek majowych przymrozków, może zostać zniszczona przez powódź albo wichurę. Obsiane pole może spłonąć. W budynki gospodarskie może uderzyć piorun. Żywiołu nie można zatrzymać i najczęściej nie można się przed nim chronić. Ubezpieczenie może jednak pomóc poradzić sobie ze skutkami jego przejścia.

Szkody wyrządzone przez innych ludzi

Żadne gospodarstwo rolne nie jest zawieszone w bańce. Z tego powodu działania innych ludzi — sąsiadów, pracowników czy osób całkowicie postronnych także mogą wpłynąć na stan mienia. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by uszkodzić drogi sprzęt albo budynki. W tej sytuacji także mogą być pomocne ubezpieczenia rolnicze, dzięki którym można otrzymać odszkodowanie na pokrycie odniesionych strat.

Szkody wyrządzone przez ubezpieczonego

Są też sytuacje, w których to ubezpieczony wyrządza szkody, za które należy zapłacić. Ubezpieczenia dla rolników również mogą okazać się przydatne w takim wypadku. Dzięki temu można łatwiej poradzić sobie z konsekwencjami niektórych zdarzeń takich jak np. przypadkowy oprysk chemią pola sąsiada, uszkodzenie jego bramy czy nawet straty wyrządzone przez zwierzęta gospodarskie. Dobre ubezpieczenie może pomóc rozwiązać wiele sąsiedzkich sporów bez niepotrzebnych emocji. Właśnie dlatego warto sprawdzić, co w swojej ofercie ma Agencja ubezpieczeń Ama Consulting i umówić się z jej agentem na dobranie rozwiązań najbardziej dopasowanych do potrzeb i oczekiwań konkretnego rolnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *