Zastosowanie lasera YAG

strefa blogowa

Zastosowanie lasera YAG

Laser Yag używany jest do leczenia schorzeń takich jak zaćma pierwotna lub jaskra wtórna. Dzisiaj poznasz kolejne zastosowanie tego urządzenia. W dalszej części artykułu przedstawimy ciekawy model i dopiszemy jego zalety.

Laser Yag – do czego się go używa

Urządzenie to wykorzystywane jest w zabiegu kapsulotomii, podczas którego w tylnej torebce soczewki oka, wykonywany jest niewielki otwór. Zabieg ten przeprowadza się u pacjentów, cierpiących na zaćmę wtórną. Dzięki tej metodzie możliwe jest całkowite lub częściowe poprawienie ostrości wzroku.

Przykładem zastosowania neodymowego lasera YAG jest irydotomia laserowa. Polega ona na przecięciu tęczówki u jej podstawy i stworzeniu drogi przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej oka do przedniej. Zabieg ten jest wykonywany u osób chorujących na jaskrę i pozwala uniknąć leczenia operacyjnego.

Laser Lightlas YAG Photodisruptor – zastosowanie, parametry i zalety

Przy pomocy tego urządzenia można wykonywać zabieg witreolizy. Polega on na rozdrobnieniu lub odparowaniu mętów ciała szklistego. Podczas zabiegu wykorzystuje się nanosekundowe impulsy światła laserowego o niskiej energii.

Lightlas YAG Photodisruptor pochodzi z firmy Lightmed, znanej z produkcji wysokiej jakości laserów okulistycznych. Opisywany model ma 1064nm, a w połączeniu z Zielonym Laserem Fotokoagulacyjnym Lightlas 532 może on stworzyć wielozadaniowy system COMBO.

Urządzenie charakteryzuje się doskonałej jakości optyką, zapewnia wysoką ostrość obrazu i zwartą wiązkę laserową. Wyposażone jest w lampę szczelinową z pięciostopniowym powiększeniem, którą można regulować. Przeprowadzanie zabiegów ułatwiają funkcje takie jak możliwość ustawienia długości ogniskowej dla oczu głęboko osadzonych.

Ustawienia energii wyjściowej można płynnie regulować w zakresie od 0,2 do 10 mJ. Podwójna wiązka celownicza zapewnia jasność do 200 W. Urządzenie to odznacza się szerokimi możliwościami ustawienia offsetu – więcej informacji znajdziesz na: https://www.mdt.pl/laser-yag-photodisruptor

Model ten zapewnia pacjentowi całkowite bezpieczeństwo, dzięki wbudowanym systemom Q-Switch. Pełna kontrola możliwa jest dzięki ergonomiczne zbudowanemu joystickowi zintegrowanemu z przyciskiem wyzwalania lasera. Urządzenie to jest stosunkowo lekkie, z łatwością można je przenosić lub transportować.

Laser Yag – gdzie zaopatrzyć Twój gabinet okulistyczny

Zainteresowało cię to urządzenie i rozważasz jego zakup? Jeśli tak, to odwiedź koniecznie sklep MDT.pl. Jest to miejsce, w którym możesz bez obawy zaopatrzyć Twój gabinet okulistyczny w niezbędne akcesoria, narzędzia i sprzęt okulistyczny najwyższej jakości.

Odwiedź sklep MDT.pl i sprawdź ofertę laserów okulistycznych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *