Tenis ziemny – sport dla dżentelmenów i dam

strefa blogowa

Tenis ziemny – sport dla dżentelmenów i dam

Tenis do niedawna był kojarzony wyłącznie z elitarnym sportem, dla którego nie każdy ma dostęp. Miało to głównie związek z określonymi funduszami, którymi trzeba dysponować, aby mieć możliwość wystartowania w zawodach tenisowych. Finezyjne zagrania, cisza na trybunach w trakcie zagrywki – tego raczej nie spotyka się w innych sportach, w których to właśnie doping niesie zawodników do upragnionego sukcesu. Dlaczego tenis cieszy się tak wielką popularnością?

Zasady gry w tenisa i turnieje

Najczęściej można podziwiać grę pojedynczą, choć są również turnieje gry deblowej. Mecz tenisowy polega na wymiennym serwowaniu piłki i jej odbiorze oraz zdobywaniu punktów w gemach i setach po błędzie przeciwnika. Wymiany między zawodnikami potrafią być zjawiskowe i nieprzewidywalne, dlatego tak bardzo cieszą się zainteresowaniem wśród kibiców. Ten niezwykle elegancki sport, poza rozgrywkami w ciągu całego roku, ma w swoim terminarzu cztery wielkie turnieje, zwane “Wielkim Szlemem”. Każdy tenisista lub tenisistka marzy o tym, aby zgarnąć wszystkie cztery szlemy, czyli wygrać te niezwykle prestiżowe zawody. Jednak to się nie zdarza zbyt często. Ma na to wpływ niewątpliwie rozciągnięcie turnieju na cały rok, zmiany stref czasowych w krajach w których się odbywają, a także kontuzje i dyspozycja dnia. Te turnieje to:

  • Australian Open
  • Roland Garros
  • Wimbledon
  • US Open

Oprócz tego, zawody odbywają się na różnych nawierzchniach, co może przysporzyć kłopotów tym zawodnikom, dla których ma znaczenie, na jakim korcie grają. Mają one bowiem wpływ na szybkość gry oraz eksploatację mięśni.

Czy każdy może grać w tenisa

Zwiększająca się popularność tej dyscypliny sportowej skłania, że przedstawiciele obu płci, niezależnie od wieku, coraz chętniej sięgają po rakiety tenisowe, aby nauczyć się tej gry. Śledzą oni również osiągnięcia rodzimych sportowców, m.in. w serwisach sportowych, takich jak Sport1.pl. Tenis ziemny jest również coraz chętniej wybieraną dyscypliną dodatkowych zajęć dla dzieci, które pragną naśladować swoich idoli i w przyszłości związać swoje życie z kortem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *