Poważne problemy w miejscu zatrudnienia

strefa blogowa

Poważne problemy w miejscu zatrudnienia

Prawo pracy jest o wiele bardziej przychylne pracownikowi niż pracodawcy. Wcześniej tak nie było i pracodawca mógł właściwie robić, co mu się podoba. Pracownicy, jeśli poszli z tym do sądu to musieli spędzić tam wiele lat zanim sprawa została zakończona. Pracodawca miał pieniądze i mógł sobie na to pozwolić. Z pracownikami już było gorzej, bo często domagali się godziwych warunków pracy i zapłaty za przepracowany okres. Wiele osób w latach dziewięćdziesiątych pracowało długie lata praktycznie za nic. Do dzisiaj te pieniądze nie zostały odzyskane. Gdybyśmy my dzisiaj mieli poważne problemy z płaceniem pensji przez pracodawcę albo problem z tym, że pracodawca nie dodaje nam nic do nadliczbowych godzin to adwokaci w Katowicach już na nas czekają. Będzie to zespól ludzi, którzy bardzo dobrze znają się na prawie pracy. Nawet, jeśli wprowadza się do kodeku sto zmian to oni je wszystkie znają na pamięć. Właśnie kogoś takiego nam trzeba, dlatego szukajmy sposobu żeby się z nimi już teraz skontaktować.

Na pewno na tym wiele zyskamy

Nie ma się, co krępować kontaktu ze specjalistami od prawa pracy. Oni nam od razu powiedzą, jakie mamy szanse na uzyskanie odszkodowania. Nawet, jeśli pracodawca nas zwolnił z pracy to i tak musi nam zapłacić. Często po wyroku sądu pracodawca musi nas przyjąć ponownie. W pracy często dochodzi dzisiaj do mobbingu i z tym również trzeba będzie walczyć. Jeśli pracodawca się nad nami znęca to, na co czekamy? Za coś takiego może otrzymać kilkuletni wyrok bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Mamy swoje prawa i najwyższy czas żebyśmy z tego skorzystali. Często boimy się o swoją pracę, że nie dostaniemy jej już nigdzie w mieście. Spokojnie, tak źle to nie będzie. Trzeba walczyć najpierw o to, co nam się należy, a dopiero później będziemy się skupiać na szukaniu nowego pracy. Gdyby wszyscy właśnie tak robili to pracodawca wiedziałby, że nie może sobie na to pozwolić.  Już teraz trzeba się skontaktować z adwokatami, a będziemy wiedzieli, co należy dalej robić.

Jedna odpowiedź

  1. Barti pisze:

    Na początku średnio mi się podobał rolnik szuka żony ale dzisiaj jestem zadowolony z tego programu. Oglądałem wszystkie odcinki i jeśli pojawi się nowa seria to znów znajdzie na to czas. Według mnie nie ma ciekawszego programu w telewizji dla ludzi w różnym wieku, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie oglądał to polecam, bo naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *