Najlepsze ćwiczenia wzmacniające mięśnie

strefa blogowa

Najlepsze ćwiczenia wzmacniające mięśnie

W dzisiejszych czasach, ludzie więcej czasu spędzają przed ekranem komputera, niż ćwicząc czy trenując. W związku z tym mają słabe mięśnie, a ich kondycja pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się jednak, że nie potrzeba intensywnych treningów, by wzmocnić swój układ mięśniowy. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać skuteczny trening w domu!

Wykonuj odpowiednie ćwiczenia

Jakie są skuteczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie? Jednym z nich jest PLANK. W klasycznej wersji polega on na utrzymaniu pionowej pozycji ciała (z utrzymaniem naturalnej krzywizny kręgosłupa) poprzez podpór na przedramionach i palcach stóp. Z pozoru łatwe ćwiczenie jest dla początkujących dużym wyzwaniem – mało kto jest w stanie wytrwać aż 30 sekund. PLANK angażuje wszystkie mięśnie głębokie brzucha oraz mięśnie pleców, ramion oraz nóg. Co ważne, z czasem można modyfikować to ćwiczenie, podnosząc jego skuteczność, a także angażując nowe partie mięśniowe. PLANK jest przykładem ćwiczenia statycznego, warto je jednak połączyć z ćwiczeniami dynamicznymi. W tym celu należy jednak skorzystać z akcesoriów treningowych.

Sięgnij po profesjonalny sprzęt fitness

Ćwiczenia zawsze są skuteczniejsze, jeśli korzysta się w ich trakcie ze sportowych akcesoriów. Popularnością cieszy się tradycyjna hantla. Można jednak zwiększyć efektywność treningu poprzez wybór hantli z programami wibrującymi. Dzięki nim, w czasie treningu wybrana grupa mięśniowa jest dodatkowo stymulowana, co przyśpiesza uzyskanie pożądanych efektów. Z dobrodziejstw wibracji skorzysta każdy, kto zaopatrzy się w platformę wibracyjną. Można wykonywać na niej najróżniejsze ćwiczenia (pompki, deski, brzuszki, przysiady, wykroki i wiele innych!), korzystając z różnych intensywności wibracji. Jeśli dana osoba chciałaby zainwestować w sprzęt fitness, ciekawym rozwiązaniem jest bieżnia składana PowerWalker, pozwalająca na aktywny wypoczynek, bez względu na warunki pogodowe. Wszystkie te urządzenia znaleźć można w ofercie firmy Casada, która oferuje tradycyjne urządzenia treningowe z dodatkowymi funkcjami wibracji.

Ćwiczenia w domu z pewnością mogą być owocne. Należy jednak się do nich solidnie przygotować: wypróbować ćwiczenia na mięśnie pleców, brzucha, rąk i nóg, zaznajomić się z różnymi propozycjami treningowymi (dostępnymi bezpłatnie w Internecie), a także skorzystać z profesjonalnego sprzętu. Z czasem łatwiej będzie wykonywać cały trening, idealnie dopasowując go do swoich potrzeb i możliwości. A co ważne, widząc efekty, motywacja do dalszych ćwiczeń będzie tylko rosnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *