Kartony do pizzy – jakie muszą być

strefa blogowa

Kartony do pizzy – jakie muszą być

Otwarcie własnej pizzerii może okazać się świetnym pomysłem na biznes. Oczywiście, wiąże się on jednak z niemałą inwestycją. Należy nie tylko wynająć odpowiedni lokal i go wyposażyć w specjalne sprzęty, ale też wybrać tak niepozorne artykuły, jak pudełka do pizzy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kartony do pizzy?

Kartony do pizzy muszą być praktyczne, wytrzymałe, estetycznie wykonane, a zarazem przyjazne dla środowiska naturalnego. Aby wybrać wysokiej jakości produkty, należy przyjrzeć się pewnym aspektom.

Materiał wykonania pudełek

Pudełka, które mają styczność z żywnością, muszą być wykonane z całkowicie bezpiecznych materiałów. Polecane są przede wszystkim kartony zrobione w 100% z tektury. Nie mogą one zawierać żadnych szkodliwych substancji. Ponadto takie akcesoria powinny być biodegradowalne. Tektura wykorzystana do produkcji pudełek składa się z kilku warstw, dzięki czemu odpowiada na wymagania właścicieli restauracji, zapewniając klientom zawsze ciepłą pizzę, w nienaruszonym stanie.

Wymiary kartonów

Kolejną ważną kwestią są wymiary pudełek. Muszą one odpowiadać ofercie restauracji. Zazwyczaj właściciele pizzerii oferują swoje pizze w kilku rozmiarach. Co ważne, pudełko musi być zawsze trochę większe od średnicy pizzy. Istotna jest też wysokość pudełka, zwłaszcza w przypadku dań bogatych w różnorodne dodatki. Najczęściej spotkać można kartony do pizzy o średnicy: 25 cm, 30 cm, 32 cm, 36 cm, 40 cm, 42 cm, 45 cm, 50 cm.

Właściwości pudełek

Kartony muszą być odporne na działanie niskich, jak i wysokich temperatur. Oprócz tego powinny wykazywać się odpowiednimi właściwościami termoizolacyjnymi. Jedzenie znajdujące się w nich nie może być zimne nawet po kilkudziesięciu minutach od wyjęcia z pieca. Co ważne, gorąca pizza paruje wewnątrz. Właśnie dlatego karton musi być też odporny na wilgoć, ale także tłuszcz i zabrudzenia, jak np. wylany sos. Wysokiej jakości pudełko poradzi sobie nawet z transportem cięższych placków.

Wygląd opakowań na pizze

Nie bez znaczenia jest też estetyka wykonania opakowania. Firmy najczęściej decydują się kartony do pizzy z nadrukiem. Spersonalizowane pudełka z pewnością zostaną docenione przez klientów. Świadczą o profesjonalizmie firmy i prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Na pudełku może znaleźć się logo firmy, nazwa, grafika, jak i dane kontaktowe. Kartony do pizzy z nadrukiem sprawiają, że u klientów buduje się świadomość marki, ponadto stanowią znakomity nośnik reklamy.

Na sam koniec warto zwrócić uwagę na sposób montażu pudełek. Powinny być one proste i szybkie w złożeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *