Jakie krople do oczu używać

strefa blogowa

Jakie krople do oczu używać

Jedną z najczęstszych dolegliwości pracowników biurowych oraz osób w średnim i starszym wieku jest zbyt mała ilość produkowanych łez, czyli zespół suchego oka. Osoby z zespołem suchego oka, a także pracownicy, którzy spędzają wiele godzin przed komputerem, powinni używać kropli do oczu. Na rynku istnieje ogromny wybór kropli, dlatego warto zastanowić się i podjąć słuszną decyzję.

Jak działają krople do oczu?

Najważniejszą funkcją kropli do oczu jest nawilżanie, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które pracują przed komputerem i nie noszą odpowiednich okularów. Krople do oczy są polecane także osobom, które cierpią na różnego rodzaju alergie (przy czym należy zawsze sprawdzić skład preparatów, aby dodatkowo nie uczulały), a także tym, którzy przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. Naturalnym zjawiskiem jest mruganie, jednak w sytuacji, w której człowiek wpatruje się w monitor, zmniejsza się częstotliwość mrugania, a oko jest słabo nawilżone. Krople do oczu czasami są nazywane sztucznymi łzami, ponieważ ich formuła jest podobna do naturalnych łez u człowieka. Regularne stosowanie kropli do oczu sprawia, że znika uczucie suchości i zmęczenia oka. Preparaty do oczu przywracają więc komfort i sprawiają, że codzienna praca staje się łatwiejsza – polecamy produkty firmy Acuvue: https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu

Jakie krople do oczu wybrać?

Decydując się na zakup kropli do oczu, zwykle pacjent otrzymuje kilka propozycji od okulisty. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład preparatów, a także na opinie w Internecie. Co ważne, osoby, które noszą soczewki kontaktowe, także mogą zakupić krople do oczu, jednak powinny zapoznać się ze składem preparatów, ponieważ niektóre krople do oczu mogą spowodować uszkodzenia soczewek kontaktowych. Właśnie dlatego takim osobom poleca się głównie minimsy, czyli krople do oczu sprzedawane pojedynczo, ponieważ zwykle nie zawierają one konserwantów. Warto także zauważyć, że minimsy są bardzo wygodne, ponieważ można je wszędzie wziąć ze sobą.

Współcześnie, wiele preparatów do oczu zawiera konserwanty, a niektóre z nich mogą być niekorzystne dla ludzkiego oka lub dla indywidualnych przypadków. Ponadto, niektóre z substancji w kroplach do oczu mogą nasilać zespół suchego oka, a także powodować pieczenie lub swędzenie. Nie należy także stosować kropli do oczu bez konsultacji z okulistą, ponieważ w niektórych przypadłościach krople takie mogą być niewskazane. Osoby, które mają stwierdzony zespół suchego oka powinny używać tych kropli, które mają dobry jakościowo skład i zapewniają komfort oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *