Jak zamontować kominek odpowietrzający

strefa blogowa

Jak zamontować kominek odpowietrzający

Dach to miejsce, przy którym toczy się najwięcej budowlanych dywagacji. Jedni polecają takie pokrycie, inni inne, a przy okazji każdy chce jak najlepiej i próbuje doradzić, oceniając dany styl budowy i pokrycia swoją miarą.

Na przykład komin, który przebija się przez membranę dachu to codzienność na typowych dachach skośnych. Jednak mało kto wie, jak go zamontować, by jakiekolwiek ubytek w pokryciu nie był przyczyną przeciekania tej budowy. Dziś przeczytasz artykuł na temat bezpiecznego montażu kominków odpowietrzających właśnie na takich typach dachu.

Co to jest komin odpowietrzający?

Wiedza o tym, do czego służy taki komin to klucz do odpowiedniego wyboru tego przedmiotu i przede wszystkim montażu. Krótko mówiąc komin odpowietrzający zabezpiecza przed deszczem, śniegiem, czy ptakami. Stanowi również idealne odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego. Może być zamontowany razem z blachodachówką, ale i nada się na pokrycia z blachy trapezowej.

By pełnił dobrze swoją funkcję musi być dobrze zamontowany, ale i nie można pominąć kupna odpowiedniego modelu. Jeśli zdecydujemy się na zakupy w markecie budowlanym, zanim tam pojedziemy zapoznajmy się dokładnie z działaniem i funkcjami tego komina. Wiele pracowników takich centrów nie ma o tym pojęcia i może nam doradzić produkt, który w rzeczywistości do niczego sie nie nada.

Jak montuje się komin odpowietrzający?

Prawidłowy montaż to umiejscowienie komina odpowietrzającego w 3 rzędzie dachówek. Zanim jednak to zrobimy musimy:

  • zamontować ochronę kominka przed śniegiem, zastosować tak zwane śniegołapy,
  • kupić kominek odpowietrzający, a nie wentylacyjny! Z uwagi na podobną budowę jest to często bardzo mylone i sprzedawcy mogą zaproponować nam nieodpowiedni model.

Pamiętajmy również, że montaż kominka zależy od typu pokrycia dachowego, jaki posiadamy. Jeśli jest nim blacha trapezowa, lepiej udać sie po pomoc do fachowców, którzy zajmą się tym za nas, gdyż samodzielnie możemy wyrządzić szkody. Więcej na temat blachy trapezowej można przeczytać na stronie producenta Glinmet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *