Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem

strefa blogowa

Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem

Kuchnia z aneksem to nie tylko praktyczne rozwiązanie, chętnie stosowane w małych mieszkaniach, ale równie często stosowane jest nawet w wielkopowierzchniowych domach. Dzięki połączeniu kuchni i salonu mamy możliwość jednoczesnego spędzania czasu z bliskimi i gotowania. Ponadto, łącząc te dwa pomieszczenia zyskujemy więcej światła. I niezależnie od metrażu, takie rozwiązanie przynosi nam wiele funkcjonalnych możliwości, np. w niewielkim mieszkaniu dzięki otwarciu tych wnętrz można wygospodarować miejsce na stół, a w domu wstawić pomiędzy salonem, a kuchnią efektowną wyspę, która będzie świetnym miejscem do gotowania, jak również jedzenia czy rozmów, stając się centrum domowego życia.

Czy połączenie kuchni i salonu jest kosztowne?

To pytanie na pewno zadaje sobie wiele osób, które myślą o wprowadzeniu takiego rozwiązania do swojego domu. Sprawa jest o wiele łatwiejsza, jeśli jesteśmy na etapie projektowania domu czy mieszkania, wtedy wystarczy nie stawiać ściany. Natomiast w przypadku, gdy ściana pomiędzy salonem, a kuchnią już istnieje, konieczne jest jej wyburzenie. Choć brzmi to trudno i czasochłonnie, z odpowiednią ekipą remontową oczekiwany efekt można uzyskać szybciej i taniej, niż się wydaje.

Urządzanie salonu połączonego z kuchnią

Gdy już mamy połączone ze sobą oba wnętrza, konieczne jest pamiętanie o kilku zasadach, które nie zaburzą układu pomiędzy nimi i pozwoli na zachowanie ich pierwotnych funkcji. Do wydzielania stref świetnie sprawdzą się częściowe ścianki działowe, wyspy kuchenne, jak również najróżniejsze meble. Wszystko zależy od tego, czy chcemy mieć w pełni odsłoniętą kuchnię, czy jednak zależy nam chociaż na częściowym jej zasłonięciu od salonu. Często oddzielenie kuchni od salonu stanowi stół, będący namiastką jadalni, co stanowi świetne i funkcjonalne połączenie obu stref. Warto również rozważyć postawienie kanapy lub narożnika w miejscu łączącym kuchnię i salon. Ważne, aby była ona ustawiona tyłem do kuchni, co wyraźnie zaznaczy różnice pomiędzy danymi pomieszczeniami. Z tyłu kanapy można umieścić np. stół, wyspę kuchenną lub komodę, która będzie stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania.

Urządzając swój dom lub mieszkanie, niezależnie od jego wielkości, warto pamiętać o tym, aby było one zgrane nie tylko z panującymi trendami, ale przede wszystkim z naszym gustem, zainteresowaniami i pasjami, aby w pełni oddawało, kto tu mieszka. Aby urządzanie przebiegło łatwo i przyjemnie, warto skorzystać ze sklepów internetowych, jak np. Meble Akord, co nie tylko pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ale również pieniędzy.

Zapoznaj się z pełną ofertą mebli na https://sklep.akord.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *