Jak przygotować samochód do malowania

strefa blogowa

Jak przygotować samochód do malowania

Nie każdego stać na to, by każdego roku wymieniać swój stary samochód. Niektórzy muszą zadowolić się takim autem przez długie lata, co nie oznacza, że nie mogą go w tym czasie delikatnie odmienić. Czasem wystarczy zastosować w tym celu specjalistyczne lakiernictwo samochodowe. Zanim jednak właściciel pojazdu przejdzie do wykonywania konkretnych czynności związanych z malowaniem, powinien przygotować do nich swój stary samochód. A jak to zrobić?

Przed nałożeniem farby czy lakieru taki samochód na pewno trzeba bardzo dokładnie oczyścić. Najlepiej najpierw zlać go ciepłą wodą, a potem krok po kroku wyszorować wszystkie jego elementy, również i te drobne czy niewidoczne części. Koniecznie jest także wyrównanie powierzchni pojazdu i starcie z niej wszelkich nierówności czy wybrzuszeń. Aby doprowadzić ją do gładkiej formy, najlepiej sięgnąć po specjalistyczne materiały ścierne, które można już kupić w wielu sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi. Gdy już samochód będzie w ten sposób przygotowany do malowania, należy przejść do pracy głównej.

Tutaj przydadzą się z kolei narzędzia typowe dla lakiernictwa, czyli chociażby specjalne pistolety pozwalające równomiernie rozprowadzić farbę po powierzchni samochodu. Oczywiście wykonanie tych wszystkich prac zajmuje trochę czasu. Jeżeli więc jakiś kierowca nie ma ochoty inwestować w taśmy maskujące czy zajmować się sprzątaniem auta, zawsze może zlecić te zadania firmie skupiającej się na lakiernictwie. Ona w błyskawicznym czasie odmieni każde stare auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *