Czy warto uczyć się angielskiego poprzez kurs online?

strefa blogowa

Czy warto uczyć się angielskiego poprzez kurs online?

Często żyjemy w biegu, przez co dodatkowe aktywności i hobby schodzą na dalszy plan. Wypełniamy nasze dni pracą i domowymi obowiązkami. Nie możemy jednak zapominać o swoim rozwoju i nabywaniu nowych umiejętności. Nauka języka angielskiego może nie tylko ułatwić życie, ale także przerodzić się w pasję. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy czasu na uczęszczanie na zajęcia? Częstym rozwiązaniem na ten problem są kursy online. Czy to jednak odpowiedni wybór?

Kursy języka angielskiego online – zalety

Z e-nauki korzysta coraz więcej uczelni wyższych i szkół. Lekcje odbywające się w tym trybie stają się popularniejsze, nawet całe przedmioty bywają prowadzone przy pomocy platform e-learningowych.

Główną zaletą kursów online jest to, że czas i miejsce zajęć nie mają żadnego znaczenia. To Ty decydujesz, kiedy zasiądziesz do nauki, nieważne czy jesteś w zaciszu domu, czy może usiadłeś z laptopem w kawiarni w centrum miasta. Nauka przez internet z pewnością pomaga także osobom, którym trudno się przełamać podczas zajęć w dużej grupie i bezpieczniej czują się w swoim towarzystwie. Pracując we własnym zakresie, budujemy naszą samodzielność i sumienność.

Ponadto kursy e-learningowe z angielskiego są zwykle dość tanie. Zaoszczędzimy też sporo pieniędzy, kiedy odliczymy koszty ewentualnych dojazdów do szkoły czy zakup materiałów (te zazwyczaj dostajemy bezpośrednio na nasz komputer).

Kursy z języka angielskiego online – wady

Kontakt z ludźmi podczas nauki jest nieoceniony. Pracując w parach czy grupie, szkolimy nasze umiejętności, a jest to szczególnie cenne w nauczaniu języków obcych. Nie wyćwiczymy zdolności komunikacyjnych w domu, podczas kursu internetowego. Zajęcia stacjonarne bardziej motywują do działania, chociażby poprzez poczucie rywalizacji z innymi uczniami.

Niestety kursy online są też rzadko dostosowane do indywidualnych potrzeb. W chwili napotkania problemu nie mamy pod ręką nauczyciela, który mógłby odpowiedzieć na nasze pytanie. To z kolei prowadzi do tego, że wiele osób się zniechęca i w efekcie porzuca naukę. Lekcje w trybie stacjonarnym często dają zatem zdecydowanie lepszy efekt w krótszym czasie.

Kurs angielskiego Częstochowa możesz znaleźć na http://tarkowski.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *