Czy marketing wielopoziomowy ma sens

strefa blogowa

Czy marketing wielopoziomowy ma sens

colored cube with hiaraki worker arrangement and leader above.

Wiele zależy od tego, jaką osobą jesteś. Zajmijmy się teraz przez chwilę wadami tego modelu. Przede wszystkim bardziej popularne biznesy MLM są dość mocno wyeksploatowane. Jest bardzo dużo konsultantów takich marek jak Avon. W konsekwencji nowe osoby mogą mieć problem z pozyskaniem wartościowych klientów, ponieważ większość zainteresowanych osób, ma już kontakt z innymi konsultantami.

Dużą wadą jest to, że jako przedstawiciel nie masz wpływu na ceny, jakość oraz inne cechy produktów. Musisz akceptować to, co oferuje firma. Niestety nie z każdą decyzją będziesz się zgadzał. Może to powodować frustrację, jeżeli marka zacznie zmierzać w kierunku, który nie do końca odpowiada Twoim wyobrażeniom.

Praca nad własną grupą jest bardzo pracochłonna. Pochłania masę czasu oraz energii. W związku z tym, że nie jesteś związany żadną umową z osobami w Twojej strukturze, mogą oni po prostu zniknąć. W konsekwencji poświęcasz masę czasu na rozwijanie jakiejś osoby, a ona następnie po prostu znika. W takim scenariuszu nie otrzymasz żadnego wynagrodzenia za swój czas.

Czy to znaczy, że marketing wielopoziomowy jest bez sensu? Pomimo tych wad zdecydowanie warto spróbować swoich sił w network marketingu. Nie możesz jednoznacznie stwierdzić, czy jest to model, który odpowiada Twoim potrzebom, póki nie spróbujesz. Największą zaletą network marketingu jest to, że może być wykorzystany w różny sposób. Daje sporą swobodę.

Możesz samodzielnie sprzedawać produkty, skupić się wyłącznie na rozwijaniu się jako sprzedawca lub odnaleźć w sobie lidera i budować własną strukturę. Jeżeli chcesz, możesz poświęcić na to zajęcie wyłącznie 2-3 godziny dziennie, a w okresach, gdy masz więcej czasu traktować to jako zajęcie na pełen etat. Niezależnie od tego, jak chcesz podejść do MLM, będzie to świetna okazja do rozwoju oraz poznania nowych, ciekawych ludzi.

Wolność i swoboda

Network marketing to swoboda, sam wybierasz, kiedy pracujesz oraz z kim pracujesz. Pośrednio decydujesz również o tym, ile zarobisz. W końcu od tego, ile czasu poświęcisz na pracę, zależą Twoje wyniki. To zajęcie może stać się zarówno źródłem stabilnego dochodu, jak i wyłącznie formą dorobienia do pensji z etatu.

Mało która praca potrafi tak znacznie zmienić nasze podejście do samych siebie. Wiele osób, które aktywnie działają w network marketingu, zauważyło, że zaczęli lepiej odbierać samego siebie. Poczucie sprawczości wpływa na naszą samoocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *