Czego nie wolno pominąć podaczas wyycieczki na Ukrainę

strefa blogowa

Czego nie wolno pominąć podaczas wyycieczki na Ukrainę

Na Ukrainie, tak jak w każdym innym państwie, są miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Wyjeżdżając na wycieczkę watro zwiedzić takie miejsca, które na długo pozostają w pamięci.

Jednym z takich miejsc, polecanym zwłaszcza amatorom pieszych wycieczek, jest pasmo Czarnohory ze szczytem Howerla. Kiedy idzie się wyznaczonym szlakiem, wokół roztaczają się zapierające dech w piersiach krajobrazy. Widać stamtąd rozległe krajobrazy, składające się z zieleni oraz licznych jezior czy tez źródeł mineralnych.

Podczas wycieczki na Ukrainę z www.kresy.com nie wolno przegapić pięknego miasta – Koktebel. Jest znane z duch rzeczy: po pierwsze wino i brandy, a po drugie cudowna, malownicza plaża. Otoczone jakby masywem wulkanicznym. Plaże te działają jak magnes na przeróżnych artystów. Przyjeżdżają tam, aby zainspirować się pięknem owego miejsca (chociaż pewnie winem i brandy także pomaga im się zainspirować).

Także osoby poszukujące bardziej odludnych miejsc, znajdą swoją samotnię na Ukrainie, a konkretnie chodzi o Wybrzeże Morza Azowskiego. Po za mniejszej liczby ludności korzystne są tam także ceny, które są niższe. Aby tam wypocząć trzeba się jednak napracować i znaleźć czystą i zadbaną plażę, których tam nie brakuje, jednak na opalaniu lepiej poprzestać, gdyż wody w tych rejonach są zwykle zanieczyszczone.

Jakie miasta zwiedzać we Lwowie na Ukrainie?

Warto odwiedzić także Czernichów czyli jedno z tych miast, które mogą się poszczycić mianem najstarszych wśród miast Rusi Kijowskiej. Można się tam cały dzień przechadzać pięknymi parkami, które są bardzo malownicze. Jednak to nie wszystkie atrakcje jakie zapewnia nam to miejsce. Jak już wcześniej zostało wspomniane, że jest to jedno z najstarszych miast więc jest pełne ciekawych zabytków. Tak jak na przykład nie wolno wręcz pominąć monaster Troicko-Illiński. Jest to kompleks, na który składają się także podziemne jaskinie. Są one bardzo cennym zabytkiem, gdyż jest to wspaniały przykład średniowiecznej podziemnej architektury sakralnej. Bardzo ciekawym obiektem jest także Cerkiew św. Paraskiewy, która powstała na przełomie XII i XIII wieku na placu targowym. Jest to piękna budowla w stylu romańsko-bizantyjskim.

Wielbiciele zabytków podczas wycieczki na Ukrainę nie powinni ominąć Lwowa. Jest to piękne miasto, a zobaczyć tam można zabytkowe, wielokulturowe świątynie. A także oczywiście zabytek wpisany na listę UNESCO czyli zabytkową starówkę ze wzgórzem zamkowym, która zresztą uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych.

Warto dodać, że wycieczki na Ukrainę nie są kosztowne. Dlatego warto rozważyć właśnie tan kraj podczas wakacyjnych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *