Antyperspiranty, dezodoranty – jakie wybrać?

strefa blogowa

Antyperspiranty, dezodoranty – jakie wybrać?

Wytwórcy kosmetyków zarabiają ogromne pieniądze na strachu przed plamami i przykrym zapachem wydobywającym się spod pach. Można niezwykle szybko wydać dużą sumę na dezodorant znanej firmy, jaki nie zlikwiduje kłopotu zbytniego pocenia się, z którym boryka się wiele osób.

Young hispanic people and male beauty. Confident metrosexual man using spray deodorant on underarm skin, smiling and looking at mirror.

Najlepszy antyperspirant – więc jaki?
Typowe dezodoranty mają za zadanie zmniejszyć namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za tworzenie nieprzyjemnego zapachu potu. Ich celem jest odświeżenie dołu pachowego, przeciwdziałanie otarciom. Chociaż efektywnie odświeżają oraz redukują zapach potu, to nie zamykają jego wydzielania. Spora część klasycznych dezodorantów zawiera alkohol, jaki działa bakteriobójczo. Te dostępne są zwykle w aerozolu czy w atomizerze. Część artykułów dostępnych jest w sztyfcie czy kulce. Te ostatnie skierowane są szczególnie do kobiet oraz nie zawierają alkoholu, co pozwoli zmniejszyć pojawienie się podrażnień po depilacji. Z kolei podstawowym zadaniem antyperspirantów jest zmniejszenie wytwarzanie potu. Odpowiedni antyperspirant hamuje gruczoły potowe na wiele godzin, i chociażby dni. Produkt taki winien zawierać substancje kojące podrażnienia, np allantoinę. Nie dostarczają substancji aromatycznych, dzięki czemu nie należy rezygnować ze stosowania wody toaletowej lub perfum. Nie zawierają alkoholu. Zbytnie pocenie niezwykle wielokrotnie jest przyczyna wstydu oraz wycofania z relacji interpersonalnych. Dezodoranty antyperspiracyjne dostępne w aptekach są zupełnie bezpieczne oraz efektywne. Pozwolą efektywnie leczyć wypadki nadpotliwości, dzięki czemu usprawniają jakość życia.

Jak stosować antyperspirant
U większości osób wykorzystywanie tego rodzaju kosmetyków nie jest potrzebne codzienne. Dezodoranty antyperspiracvjne starczy zastosować co klika dni, natomiast w przerwach korzystać z klasycznych dezodorantów odświeżających. Żeby osiągnąć najdoskonalsze efekty oraz zatrzymać pocenie się, należy w początkowej fazie stosowania, tj. przez pierwsze 2–3 dni, używać antyperspirantu codziennie na noc. Dla utrzymania długotrwałego oddziaływania, poleca się w późniejszym okresie używać produkt 1–2 razy w tygodniu czy zgodnie z koniecznością. Środek należy stosować na noc przed pójściem spać przez naniesienie na czystą oraz wysuszoną skórę w miejscach zbytniego wydzielania potu. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Rano oczyścić skórę wodą z mydłem. Nie nakładać środka ponownie. Kosmetyk dedykowany jest tylko do użytku zewnętrznego.

Naturalne antyperspiranty
Dobre antyperspiranty blokują zupełnie wytwarzanie potu. Zawierają składniki, jakie ograniczają przykry zapach potu oraz pozwolą zachować świeżość przez długi okres. Większość antyperspirantów jest bezzapachowych. Te, jakie mają nutę zapachową oraz są skierowane do mężczyzn, mają zazwyczaj intensywniejszy zapach od produktów dedykowanych dla pań. pań. W składzie dobrych antyperspirantów dla mężczyzn mogą odnaleźć się takie składniki, jak:

  1. wyciąg z drzewa herbacianego – działa przeciwbakteryjnie oraz ma przyjemny zapach,
  2. olejek miętowy – zapewniający silne poczucie świeżości,
  3. olejek szałwiowy – przejawia działanie antybakteryjne oraz grzybobójcze;
  4. olejek geraniowy – działa przeciwbakteryjnie

Antyperspiranty dla pań są dostępne w zdecydowanie większej gamie zapachowej. Baza dezodorantu również może się różnić, przez co będzie działała na konsystencję produktu.

Dezodoranty naturalne mają wpływ na zminimalizowanie przykrego zapachu potu, tymczasem w mniejszym stopniu oddziałują na zatrzymywanie jego tworzenia. Dzięki temu nie dochodzi do zaburzania pracy gruczołów potowych oraz nieprawidłowości w termoregulacji. Nie powinny zawierać również takich składników, jak parabeny, syntetyczne barwniki oraz aromaty, jakie również mogą podrażniać skórę.

Dobierając naturalne dezodoranty, należy kierować się również wygodą. Najlepsze dezodoranty naturalne mają gładką konsystencję, nie brudzą ubrań oraz są hipoalergiczne. Uzyskanie takiego wyniku w domowym dezodorancie, jest przeważnie ciężkie, co zniechęca do korzystania. Więcej znajdziesz tutaj: (https://www.zaufane-apteki.pl/blog/antyperspiranty-dezodoranty-jakie-wybrac-202.html).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *