Izolowanie starych fundamentów

strefa blogowa

Izolowanie starych fundamentów

Wilgoć – jeden z największych wrogów każdego budynku. Jej nadmierna ilość niszczy konstrukcję oraz powoduje powstawanie pleśni. Wilgoć ma tendencję do przemieszczania się ścianami budynków, głównie ze względu na charakterystyczną strukturę materiałów budowlanych, jakie składają się z niewielkich kanalików. W ten sposób budynek chłonie wodę i rozprowadza ją po całej swojej powierzchni. Tylko odpowiednia izolacja jest w stanie uchronić przed tym zjawiskiem. Chociaż poleca się ją wykonać już na etapie wylewania fundamentów, to równie często polecana jest izolacja starych fundamentów – z tym, że jej wykonanie nastręcza nieco więcej trudności.

Jak przeprowadzić izolację przeciwwilgociową w powstałym już budynku?

Przypomnijmy, że każda kompleksowa izolacja fundamentów polega tak naprawdę na przeprowadzeniu dwóch izolacji – poziomej oraz pionowej. Ta pierwsza jest umieszczana między ławami oraz ścianami, a także pomiędzy fundamentami i parterem. Stosuje się do tego papę termozgrzewalną lub folię PCW. Uzupełnieniem jest izolacja pionowa, czyli osłonienie ścian fundamentowych przed kontaktem z gruntem i tym samym wodami gruntowymi. Tutaj przydatny będzie każdy rodzaj tworzywa cechującego się właściwościami chroniącymi przed działaniem wody. Zakładanie izolacji przeciwwilgociowej w budynkach, które już powstały, wymaga najpierw dostania się do fundamentów. Często wymusza to ich odkopania, a dopiero potem przeprowadzenie właściwej izolacji. Izolacja pionowa przebiega w podobny sposób jak przy budynkach nowo powstających. Pewnym utrudnieniem może być izolacja pozioma, która zazwyczaj wymaga przeprowadzenia tzw. iniekcji krystalicznej.

Nasza oferta izolowania budynków

Przeprowadzamy izolacje budynków każdego rodzaju. Posiadamy profesjonalne podejście oraz odpowiednie doświadczenie w przeprowadzaniu izolacji starych fundamentów, izolowaniu piwnic oraz montowaniu konstrukcji izolacyjnych pionowych jak i poziomych. Specjalizujemy się w osuszaniu budynków metodą iniekcji krystalicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *